Yangın merdivensiz otelde büyük panik

Marmaris'te 126 odalı otelde yangın merdiveni olmadığı, yangın çıkınca anlaşıldı. Çatıda mahsur kalan turistleri itfaiye kurtardı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde önceki gece yarısı meydana gelen olayda, 126 odası bulunan 4 yıldızlı Club Anastasia Otel'in bodrum katında elektrik şalteri kısa devre yaptı. Saunanın ahşap döşemeleri tutuştutu, kısa sürede tüm oteli duman sardı. 1 ve 2'nci katlardaki, çoğunluğu İngiliz turistler kendilerini sokağa atarken, üst katlardakiler yangın merdiveni olmadığı için çatı katına sığındı. Ancak burada mahsur kalan turistler büyük panik yaşadı. İtfaiye ekipleri, bir yandan merdivenle mahsur kalan turistleri kurtarırken, bir yandan yangına müdahale etti. Odalarında mahsur kalan 7 İngiliz turist de yine itfaiyenin merdiveniyle kurtarıldı. Büyük korku yaşayan İngiliz turistler, kendilerini kurtaran itfaiye erleriyle kucaklaştı.

KAMERAMANA SALDIRI

Tamamı dolu olan otelden kendilerini sokağa atan turistler yarı çıplak halde kurtarma çalışmalarını izledi. Bazı turistler gözyaşlarına hâkim olamazken, bazıları da çatıda mahsur kalanları kurtaran itfaiyecileri alkışladı. Olay yerinden görüntü almaya çalışan İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Cem Geçim otel personeli tarafından tartaklandı. Otele giriş yapmak için gelen 15 kişilik turist kafilesi ise yaşananları ve otelin yangın merdiveni olmadığını öğrenince başka otele gitmek istedi. Otel yetkilileri tarafından ikna edilen turistler bir süre otel dışında bekledi. Marmaris Belediyesi İtfaiyesi ve Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, yangının, açık unutulan saunanın elektrik kontağından çıktığını belirttiler. Can kaybının ve yaralanmanın olmadığı yangının ardından Marmaris Belediye İtfaiye Amirliği ve polis, yangın merdiveni bulunmayan otel ile ilgili tutanak tuttu.
BİZE ULAŞIN