Sosyetede 'ölüm mesajı' davası

Sosyetik güzel Ceyla Gölcüklü, eski sevgilisi Tanyeri'nin "Korumalarım bacağına sıkacak" diye tehdit mesajları attığı iddiasıyla dava açtı

İran asıllı İngiliz petrolcü Shery Shahnavaz'ın eski eşi Ceyla Gölcüklü, bir dönem birlikte olduğu işadamı Zeki Tanyeri hakkında, kendisini ölümle tehdit ettiği gerekçesiyle dava açtı. Daha önce, iki milyon dolarlık mücevherinin Maldiv Adaları'nda kaybolmasından, birlikte tatile gittiği Zeki Tanyeri'yi sorumlu tutan ve şikâyetçi olan Gölcüklü, "hırsız" dediği eski sevgilisini bu kez telefonuna tehdit mesajları göndermekle suçladı. Can güvenliğinin tehlikede olduğunu öne süren Gölcüklü, ölüm tehditleri yüzünden kızının psikolojisinin de bozulduğunu öne sürdü. Avukatı Fatih Volkan'ın Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği dava dilekçesine göre çifti davalık eden olay, Nisan 2009'dan önceki birliktelikleri sırasında başladı. Gölcüklü, üç yıl aşk yaşadığı Zeki Tanyeri'yi iki milyon dolar değerindeki kolyesini çalmakla suçladı. Tanyeri ise iddiaya "Benim iki arabamın fiyatı iki milyon dolar. Arabalarımın toplamı dört milyon dolar. Hâkim, geçen yılki ciromuza baksa Ceyla'nın iddialarına güler" sözleriyle yanıt verdi. Dilekçede işadamı Tanyeri, Mart 2009'da Ceyla Gölcüklü'nün evine giderek eski sevgilisini dövmekle de suçlandı. Gölcüklü, evdeki tartışma esnasında odasının kapısının kırıldığını ve Tanyeri'nin kendisinin üzerine içi dolu şarap kadehi fırlattığını öne sürdü.

İKİ YIL HAPİS İSTEDİ
Dilekçede Tanyeri'nin; tehdit, hakaret, mala zarar verme ve güveni kötüye kullanma suçlarından altı aydan iki yıla kadar hapis ile adli para cezasına çarptırılması talep edildi. Tanyeri ailesi de geçtiğimiz günlerde açtıkları davada Ceyla Gölcüklü'nün tehdit, şantaj ve hakaretten cezalandırılmasını istemişti. Gölcüklü'nün, Tanyeri'ne gönderdiği faksta "Yediğin yemekten sana hizmet eden kadına kadar her şeyin parasını ben ödüyorum. Oturduğu evin parasını kadına ödeten adam karaktersizdir, jigolodur" dediği iddia edilmişti.

BİZE ULAŞIN