Yeni müdür Çapkın kadrosuyla geldi

Emniyet müdürü Hüseyin Çapkın, İzmir'deki 8 kurmayını İstanbul'a tayin ettirdi. Cerrah döneminin 57 polis müdürden 31'i il dışında, 26'sı ise polis okularında görev yapacak

İzmir Emniyet Müdürlüğü görevinden İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Hüseyin Çapkın, kadrosunu oluşturmaya başladı. Çapkın'ın isteğiyle, İzmir'deki 8 yakın mesai arkadaşı İstanbul'a tayin edildi. Çapkın'ın Bursa'dan İzmir'e tayin olduğu dönemde de yanında götürdüğü İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlardan Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Likoğlu, İzmir Güvenlik Şubeden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Altınok, İzmir Asayiş Şubeden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tekin Akdoğan, İzmir Trafik Denetleme Şubeden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Şemi Albat ile İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürü Kamil Karabörk, İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Sıtkı Akgül, İzmir Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Dursun Güneş ve Konak İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Girgin İstanbul'a geldi. İstanbul Emniyeti'nde görev yapan 57 polis müdürünün 31'i il dışına 26'sı ise polis okullarına tayin edildi. Tayin edilen emniyet mensupları arasında ikinci sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden Güvenlik ve Bilişim Şube Müdürleri ile 6 il emniyet müdür yardımcısı bulunuyor. Aralarında Çevik Kuvvet Polisi ile Personel Şube'den sorumlu emniyet müdürünün de bulunduğu 4 il emniyet müdür yardımcısı ise Etiler Polis Okulu'na okutman olarak görevlendirildi.

BEŞ KRİTİK ŞUBE BOŞALDI

Terfi ve il dışı tayinlerle birlikte aralarında Terör, İstihbarat, Mali, Bilişim ve Güvenlik gibi önemli şubeler ile bazı ilçe emniyet müdürleri ve sorumlu il emniyet müdür yardımcılıklarına kimlerin atanacağı ise bugün belli olacak. Öte yandan il emniyet müdür yardımcılarından Mustafa Aktaş, Ali Kemal Hanlı, Ogün Toprak, Yalçın Saydam, Kadir Akbıyık ve Yücel Aktaş, 1. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi ederek Araştırma Planlama Koordinasyon birimine atandı.

BİZE ULAŞIN