Bu kez damat kaçtı

Muğla'da geçen ay sevgilisiyle nikâh kıydırıp evlenen 24 yaşındaki genç, düğüne 5 gün kala damatlığını da alıp ortadan kayboldu

Muğla'da tanışıp âşık olduğu 19 yaşındaki genç kızla nikâh kıyan 24 yaşındaki genç, düğüne 5 gün kala damatlığını da alıp ortadan kayboldu. Telli duvaklı gelin olmayı hayal ederken, sevdiği gencin nikâh sonrası kaybolmasıyla dünyası yıkılan 19 yaşındaki gelin Songül Yıldız Yeniaydın, "Bunu bana neden yaptı, anlayamıyorum. Onu asla affetmeyeceğim" ifadesini kullandı.

BABASINDAN İSTEDİ

Songül Yıldız, geçen yıl bir büfede çalışan Yunus Yeniaydın ile tanıştı. Çift kısa süre sonra evlenmeye karar verdi. Denizli Tavas'taki ailesiyle küs olan damat adayı Yunus Yeniaydın, sevdiği kızı, belediyeden emekli babası Süleyman Yıldız'dan istedi. Genç çift, 1 yıla yakın süren nişanlılığın ardından düğün tarihini de 5 Temmuz olarak belirledi. Çift, 1 ay önce nikâhlarını da kıydırıp evlendi.

BOŞANMA İŞLEMLERİNE BAŞLADI

Davetiyelerini bastıran çift, tüm tanıdıklarını 4 Temmuz'da kına gecesine, 5 Temmuz'da da düğüne davet etti. Ancak Yeniaydın, 15 gün önce nişanlısına ve ailesine haber vermeden işten ayrıldı. Pazartesi de tadilat için terziye gideceğini söyleyerek nişanlısının evindeki damatlığını alıp, kayıplara karıştı. Ailesiyle birlikte şok yaşayan gelin Songül Yıldız, düğünü iptal etti ve boşanma işlemlerini başlatacağını söyledi.

BİZE ULAŞIN