En güzel kedi ve köpek

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 16. Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, ''En Güzel Kedi ve Köpek Yarışması'' yapıldı.

Hayvanseverlerin, bir süre önce torna ustasına tekerlekli protez yaptırdığı arka bacakları sakat köpek ''En Kahraman Köpek'' seçildi.

Festival komitesi başkanlığınca düzenlenen etkinlikler çerçevesinde, kıyı bandındaki amfitiyatro sahnesindeki yarışmada, 19 köpek ve 8 kedi, cinsi, ırkı, hünerleri ve bakımına göre jüri üyelerince değerlendirildi.

Yıldız Tanan'ın ''Kömür'' adlı kedisi ile Gülten Abdelvahap'ın ''Lola'' adlı köpeği ''Festival Güzeli'', Buğra Atasoy'un ''Şanstopu'' adlı kedisi ve Kenan Erdoğan'ın ''Bobo'' adlı köpeği ''En Güzel Kedi ve Köpek'' seçildi. Burcu Aygün'ün ''Nazlıcan'' adlı kedisi ile Serkan Kocabeli'nin ''Prenses'' adlı köpeği ise Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Dereceye giren köpeklerin sahiplerine, madalya, mama ve festival teşekkür belgesi verildi.

''EN KAHRAMAN KÖPEK''

Yarışmada, Gönülden Hayvan Dostları Derneği üyelerince bir köyde, trafik kazası sonucu arka bacakları sakat olarak bulunan ve yürüyemediği için torna ustasına tekerlekli protez yaptırılan ''Clara'' adlı köpeğe de özel ödül verildi. ''Clara'' hayata tutunma konusunda gösterdiği çabadan ötürü ''En Kahraman Köpek'' seçildi.

Etkinlikler kapsamında, yerli ve yabancı halk oyunları ekipleri gösteri sundu.

BİZE ULAŞIN