Rüyasında gördü helallik istedi öldü

Üniversiteli İsmail Yılmaz, rüyasında düğününe ailesinin gelmediğini gördü. Uyanınca helallik istedi, sonra yüzmeye gitti ve boğuldu!

Trabzon'da kardeşi ve arkadaşlarıyla birlikte denize giren ve aşırı su yutan üniversiteli genç İsmail Yılmaz, yaşam savaşını kaybetti. Talihsiz gencin öldüğü gün, ailesine gördüğü rüyayı anlatıp, helallik istediği ortaya çıktı. Yalıncak beldesinde önceki gün akşam saatlerinde kardeşi İhsan Yılmaz ve arkadaşlarıyla denize giren Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) 4'üncü sınıf öğrencisi İsmail Yılmaz (23), dalgaların arasında kayboldu. Bir süre sonra denizden çıkarılan Yılmaz, KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Ancak, müdahalelere rağmen, dün sabah hayatını kaybetti.

RÜYASI KADERİ OLDU

Oğlunun denizi çok sevdiğini söyleyerek gözyaşı döken baba Remzi Yılmaz, "Bize son gördüğü rüyayı anlatmıştı. Oğlum, bana ve eşime, 'Baba, anne, rüyamda evleniyordum. Kapınıza kadar geldim. 'Düğünüme gelin evleniyorum' dedim. Ama siz gelmediniz. Düğünüme gelmeyeceksiniz. Hakkınızı helal edin' diyerek evden çıktı. Çok üzgünüm. Allah evlat acısı kimseye yaşatmasın" dedi. KTÜ'deki arkadaşları acı haberi alır almaz hastaneye koşarken talihsiz gencin kardeşi İhsan Yılmaz ise "O benim ağabeyim, arkadaşım, her şeyimdi" dedi. Talihsiz genç, dün ikindi namazına müteakip Sürmene ilçesi Armutlu köyünde defnedildi. Yılmaz'ın sevgilisiyle kendi arasında sözlendiği ve okul dışında bir alışveriş merkezinde çalıştığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN