Evlat katili iddiası intihara sürükledi

Kaybolan oğlunu öldürdüğü öne sürülen İsmet Ekiz, bahçede ceset aranacağını anlayınca tüfekle kalbine bir el ateş edip canına kıydı

Pazartesi 06.07.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 06.07.2009
ABONE OL
Denizli'de geçen salı günü emekli polis memuru Ahmet Özkan'ın kaybolan damadı Ahmet Kuloğlu'yla ilgili ifadesini almak için evine gelen jandarmaları görünce intihar etmesinin ardından, benzer bir dram yaşandı. Denizli Çivril'e bağlı Çıtak beldesinde çiftçilik yapan İsmet Ekiz'in (58) oğlu Önder Ekiz (30), 5 ay önce ortadan kayboldu. Baba ile oğulun sık sık tartıştığı öne sürülürken, Ekiz Ailesi oğullarını soranlara Önder'in haber vermeden evi terk ettiğini söyledi. Aile jandarmaya kayıp başvurusu da yapmadı. Beldede, "Babası oğlunu öldürüp bahçedeki su kuyusuna attı" dedikoduları yayıldı. Evde yapılan aramada Önder Ekiz'in yatağında saçma izleri saptanırken, yataktan bir saçma çıkarıldı. Ayrıca odadaki kan izlerinin temizlendiği belirlendi.

'HESABINI KİM VERECEK'
Jandarma önceki sabah 2 iş makinesiyle evde arama başlattı. Baba Ekiz, bahçede ceset aranacağını görünce, av tüfeği ile kalbine bir el ateş etti. Ekiz, olay yerinde öldü. Ekiz'in eşi Hanım Ekiz, kocasının bu olayı gururuna yediremeyip intihar ettiğini ileri sürdü. Beldedeki dedikoduların olayı bu hale getirdiğini söyleyen anne Ekiz, "Oğlum gelecek ancak bunun hesabını kim verecek?" diye tepki gösterdi.