Kuşadası'nda sıcaklık 42 derece

Aydın'ın Kuyadası ilçesinde, hava sıcaklığı 42 dereceye ulaştı.

Özellikle tatil için gelen yabancı turistler, plajları ve su parklarını doldurdu. Bazı vatandaşlar da ağaç altlarında ve diğer gölgelik alanda oturarak sıcaktan korunmaya çalıştı.

Nijeryalı bir turist, sıcak havadan şikayet ederek, ''Nijerya sıcak, Kuşadası da çok sıcak.'' dedi. Hollandalı turistler de aşırı sıcak havadan yakındı. Sıcaktan bunalan yaşlılar, buzdolabının içine girebileceklerini söyledi. Bu arada sokak köpekleri ise ağaç gölgelerine ve sahildeki kafeteryaların şemsiyelerin altında uyumayı tercih etti.

Aşırı sıcak havanın, özellikle Aydın ve yöresinde birkaç gün daha devam edeceği belirtildi. Ayrıca orman yangınlarına karşı da ek önlemler alındı.

BODRUM'DA SICAKTAN BUNALAN TURİSTLER, KOVALARLA TAŞINAN BUZ VE SULARLA SERİNLEMEYE ÇALIŞTI

Muğla'nın Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde sıcak havayı değerlendirmek isteyen turistler sahilleri doldurdu.

Muğla ve ilçelerinde hava sıcaklığının 35 derecenin üzerinde olması en çok turistleri sevindirdi. Hava sıcaklığının 37 derece ölçüldüğü Bodrum'da yerli ve yabancı turistler Bitez, Gümbet, Kumbahçe, Turgutreis, Yalıkavak ve Türkbükü plajlarında denize girdi.

Bodrum bir otelde ise sıcaktan bunalan turistler, otel personellerince kovalarla taşınan buz ve soğuk sularla serinlemeye çalıştı.

BİZE ULAŞIN