Lezbiyen aşk ölüm getirdi

Antalya'da birbirine aşık iki genç kadın, birlikte intihar etmeye karar verdi. Sevgililerden biri öldü, diğeri silah tutukluk yapınca kurtuldu

Antalya'ya bir ay önce yerleşen sevgililer, E.D.B. ile Z.A. birlikte intihara karar verdi. Tetiğe önce üniversite mezunu Z.A. bastı. Z.A. olay yerinde can verdi. E. D. B. de hemen ardından tetiği çekti. Ancak silahın namlusu şişip mermi namluda takılı kalınca kurtuldu. İstanbul'da yaşayan Z.A.'nın ailesinin bir süre önce kayıp ihbarında bulunduğu, E.D.B'nin babasının ise Almanya'da yaşadığı ve annesiyle Tokat'ta oturduğu öğrenildi.

BİR AYDA PARALARI BİTTİ

Ulus Mahallesi, Kutlu Apartmanı 5'inci katına yerleşen ve Açıköğretim Fakültesi öğrencisi E.D.B. (22) ile 19 Mayıs Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu Z. A.'nın (24) arkadaşlık sitesi Facebook'ta iki yıl önce tanıştıkları öğrenildi. İddiaya göre iki arkadaş, Antalya'da birlikte yaşamaya karar verdi. Z.A., arkadaşı E.D.B.'nin yanına Tokat'a gitti. İki genç kadın ailelerinden gizli Antalya'ya gelerek birlikte yaşamaya başladı. Bir ay sonra paraları biten sevgililer, ilişkilerini sürdüremeyecekleri için, birlikte intihar etmeye karar verdi. İki genç kadın, ailelerine intiharlarının nedenini anlatan birer not yazdıktan sonra birbirleriyle vedalaştı. Tetiği ilk çeken Z.A. olay yerinde can verdi. Ardından E. D.B. tetiğe bastı, ancak silah şiştiği için mermi namluya takılı kalınca kurtuldu. Şoka giren B., 112 Acil Servisi arayıp yardım istedi. Z.A.'nın cesedi, savcının olay yerini incelemesinin ardından kaldırılırken, E.D.B. ifade için karakola götürüldü.

BİZE ULAŞIN