Zahid Akman hastaneye kaldırıldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahit Akman, böbrek rahatsızlığı nedeniyle Afyonkarahisar'da hastaneye kaldırıldı.

Tatile gitmek için Afyonkarahisar güzergahını kullanan Zahit Akman, böbreklerindeki sancı sebebiyle özel aracıyla Afyon Park Hastanesi'ne geldi.

Burada ilk müdahalesi yapılan Zahit Akman, daha sonra Afyon Kocatepe Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Zahit Akman'ın böbreklerinde taş olduğu ve taşın lazer yöntemiyle kırıldığı bildirildi.

AKMAN TABURCU EDİLDİ

Özel Park Hastanesi Başhekimi M. Enis Arabacı, RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın rahatsızlanmasına ilişkin, ''Akman, sol böbreğindeki 8 milimetrelik bir taş nedeniyle rahatsızlanmış. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Kocatepe Devlet Hastanesinde lazer yöntemiyle bu taş kırıldı, sağlık durumu iyi'' dedi.

Arabacı, Akman'ın, Özel Park Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Kocatepe Devlet Hastanesine sevk edildiğini söyledi.

Arabacı, ''Kocatepe Devlet Hastanesi'nde lazer yöntemiyle bu taş kırıldı, sağlık durumu iyi'' diye konuştu.
Tedavisinin ardından gazetecilere açıklama yapan Akman, Ankara'dan tatil için yola çıktığını, Afyonkarahisar yakınlarında böbreğinde şiddetli bir ağrı oluşması üzerine Vali Haluk İmga'yı arayarak tedavi konusunda yardım istediğini söyledi.

Tedavinin ardından taburcu edilen Akman, yoluna devam etti.

BİZE ULAŞIN