Kediye eziyet eden komşu çifti öldürdü

Kedilerine eziyet ettikleri iddiasıyla komşusu olduğu çifti vurup öldüren Süleyman U. "Üç kişiyi daha öldürüp intihar edecektim" diye konuştu

Denizli İlbadı Mahallesi'nde oturan Leyla ve Süleyman Öztürk çifti, aynı avluda evi bulunan ve yalnız yaşayan 83 yaşındaki komşuları Süleyman U. ile kedileri yüzünden sık sık tartışıyordu. Süleyman U.'nun 9 kedisinin kendilerini rahatsız ettiğini ve evlerine pencerelerinden girip yiyeceklerini yediğini ileri süren Öztürk çifti, dün sabah yaşlı adamla yine tartışmaya başladı. Süleyman U. ise çifti, kedilerini taşlayıp avludaki barakaya kapatarak eziyet etmekle suçladı. Süleyman U. av tüfeği ile Leyla Öztürk (48) ve Süleyman Öztürk'ü (52) göğüslerinden vurdu. Sesler üzerine eve koşan komşular, tüfeğini yeniden doldurmaya çalışan yaşlı adama saldırdı. Kimliği tespit edilemeyen bir kişi tüfekle Süleyman U.'nun bacağını kırdı. Linç edilmek üzereyken polisler tarafından kurtarılan Süleyman U. ve ağır yaralı çift hastaneye kaldırıldı. Ancak, hemen ameliyata alınan karı-koca kurtarılamadı.

DOKUZ KEDİSİ VARDI
Üzerinde dolu fişek bulunan yaşlı adam, "Kedilerimi barakalarına kapatıyorlar ve eziyet ediyorlardı. Beni engellemeselerdi kedilerimi rahatsız eden üç kişiyi daha öldürecektim. Daha sonra kalan son mermiyi da kafama sıkacaktım" dedi. Komşuları, Süleyman U.'nun emekli maaşını 9 kediye harcadığını ve ciğer yedirdiğini belirtti.

BİZE ULAŞIN