Sıcak havada minibüste kilitli kaldılar

Mersin'de minibüste kilitli kalan ve sıcak hava nedeniyle zor anlar yaşayan 2 çocuk, aracın bırakıldığı otoparkın görevlisince çıkarıldı.

Azar ailesi, 06 BM 3401 plakalı minibüsle ''kız istemek'' için Mersin'e geldi. Sürücü Osman Tarhan, ailenin diğer mensupları alışveriş yapmak üzere çarşı merkezinde gezerken, minibüsle Mahmudiye Mahallesi'ndeki bir otoparka girdi.

Osman Tarhan, yeğenleri Cihan Ertaş (9), Dilgeç (5) ve Kader Azar'ı (2) bagajını açtığı minibüste bırakarak otopark dışına çıktı. Cihan Ertaş'ın aracın dışına çıktığı sırada, diğer iki çocuk minibüste oynarken aracın bagaj kapağı kapandı.

Bir süre sonra, 32 dereceye kadar çıkan sıcaklığın etkisiyle bunalan çocuklar, ağlamaya başladı.
Bu sırada bagaj kapağının kapalı olduğunu fark eden otopark görevlisi Nusret İstegün, minibüsün yanına geldiğinde ağlayan çocukları gördü.

Otoparktakilerin yardımıyla minibüsün bir camını yerinden sökmeyi başaran İstegün, çocukları çıkardı. Daha sonra otoparka gelen dayı Osman Tarhan, minibüsün bagaj kapağını açık bıraktığını, Dilgeç ve Kader'in oynadığı sırada kapağın kapanması üzerine otomatik kilidin devreye girdiğini söyledi.

Alışverişe çıkan çocukların babası Şehmuz Azar'a cep telefonuyla ulaşarak bilgi veren polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.
BİZE ULAŞIN