Aldatan kadına eve yaklaşmama cezası

İzmir'de mahkeme, boşandığı eşinin tehditlerini sürdürdüğünü iddia eden kocayı haklı buldu. Eski eşe 6 ay süreyle eve yaklaşmama cezası verildi

İzmir'de 2 yıl önce boşanma davası açan, Manisa'daki yerel bir gazetenin sahibi İ.A., dava dilekçesi vermişti. İ.A. dilekçesinde, eşinin kendisini başka bir erkekle aldattığını öne sürerek, "Oğlumuzla ve KKTC'de okuyan kızımızla ilgilenmiyordu. Bankadaki ortak hesabımızda bulunan 50 bin doları benden habersiz çekmiş. Aldatan bir kadınla artık birlikte yaşayamam. Boşanmak istiyorum" demişti. İ.A. ayrıca toplam 100 bin TL tazminat ile oğlu S.C.A.'nın velayetini de istemişti. Karşı dava açarak iddiaların asılsız olduğunu öne süren S.A. ise "Asıl o beni aldatıyor" diyerek 20 bin TL tazminat talep etmişti.

KARARA UYMAZSA TUTUKLANACAK
İki ay önce sonuçlanan davada çifti boşayan mahkeme, genç kadının eşine bin TL manevi tazminat ödemesini, oğullarının velayetinin de babaya verilmesini kararlaştırmıştı. İddiaya göre boşanmayı hazmedemeyen S.A., daha önce birlikte oturdukları evde kendi üzerine olan elektrik ve telefonu kestirip, eski eşini tehdit etti. Bunun üzerine İzmir 12. Aile Mahkemesi'ne dilekçeyle başvuran İ.A., "Eşinin kendisini tehdit ederek hakaret ve şiddete yönelik davranışlarda bulunduğunu iddia etti. Mahkeme, S.A.'yı 6 ay süreyle eve yaklaşmama cezasına çarptırdı ve karara uymaması halinde tutuklanacağına karar verdi.

BİZE ULAŞIN