Yok yere 45 gün hapse bin 100 TL tazminat

Adana'da hırsızlık yaptığı gerekçesiyle 1.5 ay tutuklu kalan 31 yaşındaki Sibel Bahçeci, devlete karşı açtığı davayı kazandı

Adana'da iki çocuk annesi 31 yaşındaki Sibel Bahçeci, 9 Nisan 2008'de kardeşi, kardeşinin arkadaşı ve çocuklarıyla birlikte piknik yapmaya gitti. Bu sırada yakınlarda soyulan marketin sahibinin verdiği bilgiler doğrultusunda arama yapan polis, araçlarının rengi ve markası ile eşkalleri tarife uyan grubu, gözaltına alındı. Bir marketten küçük ve pahalı ürün çalındığı ve kendilerinin de ihbar üzerine olayın şüphelisi olarak suçlandıklarını öğrenen Bahçeci, kardeşi Mehmet Ü. ve kardeşinin arkadaşı Ferdi P. ile birlikte tutuklandı. 3 zanlı, 45 gün sonra çıkarıldıkları mahkemede, delil yetersizliğinden beraat etti. Genç kadın, daha sonra haksız yere hapis yattığı gerekçesiyle, maddi ve manevi tazminat davası açtı. Dava sonuçlandı ve Sibel Bahçeci, bin 100 TL tazminat kazandı.

'MİKTARI ÖNEMLİ DEĞİL'
Genç kadın, "Eşimle boşanma aşamasına geldim. Çocuklarıma 'hırsız kadının çocukları' gözüyle bakıldı. Rencide oldum. Miktarı önemli değil. Tazminat davasını aklandığımı ve suçsuz yere hapis yattığımı göstermek için açtım" dedi.
BİZE ULAŞIN