Kuvvetli yağış uyarısı - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şekilde görülecek olan yağışların; Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu (Yozgat, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Niğde) ile Kocaeli, Sakarya, Ordu, Gümüşhane, Artvin ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, ülkemizin güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, zamanla iç ve batı kesimler ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu (Yozgat, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Niğde) ile Kocaeli, Sakarya, Ordu, Gümüşhane, Artvin ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (lokal dolu yağışı, kuvvetli rüzgar, yıldırım, ani sel, su baskını ve heyelan vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik) aralıklı olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor

EGE: Parçalı ve az bulutlu, zamanla iç kesimleri çok bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu, zamanla iç kesimleri ile doğusu çok bulutlu, Doğu Akdeniz (İçel, Adana, K.Maraş, Osmaniye, Hatay) aralıklarla kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların doğusunda (Yozgat, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Niğde) kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük, Bartın ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Tokat, Gümüşhane ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Malatya, Kars, Ardahan ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu, Adıyaman çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN