Tercihinizi bu robota sorun!

Yaşar Üniversitesi, üniversite sınavını kazanan, ancak tercih yapmakta zorlanan öğrenciler için ÖSS Tercih Danışma Merkezi kurdu.

Yaşar Üniversitesi uzmanlarının gençlere bilgi vereceği,yaşamlarını şekillendirecek tercihleri doğru yapmalarını sağlayacağı ÖSS Tecih Danışma Merkezi Bornova'da bulunan Selçuk Yaşar Kampusu ve Alsancak Kampusu'nde hizmete girdi.

Bornova Selçuk Yaşar Kampusu ve Alsancak Kampusu'nde kurulan tanıtım stantlarında 3 Ağustos'a kadar 09.00-17.00 saatlerinde tüm fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları hakkında bilgi verilecek.

Üniversite adaylarına tercih edebilecekleri bölümler hakkında detaylı bilgilerin sunulduğu tercih masalarında alanında uzman eğitimciler ile fakülte ve meslek yüksek okulunun öğretim kadrosundan görevliler hizmet veriyor.

ÖĞRENCİLER TANITIYOR

Yaşar Üniversitesi öğrencilerinin de bulunduğu tercih danışma merkezinde, üniversite hakkında bilgi almaya gelen adaylara halen öğrenimi sürdüren öğrenciler bilgi veriyor, kampusleri gezdiriyor.

ÖSS Tercih Danışma Merkezi'nde adayların puanları ve alanları dikkate alınarak Yaşar Üniversitesi'nde kazanabilecekleri fakülte ve bölüme ilişkin bilgi veren tercih robotu da kullanılıyor.

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, "Amacımız zorlu bir yarıştan başarı ile çıkan adaylara geleceklerini şekillendirmek konusunda yardımcı olmak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN