Doğduğu günden beri kaşınıyor

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, doğduğu günden beri sürekli kaşınan 4 yaşındaki Enes Balta'nın ailesi yardım bekliyor.

Karakütük köyünde ikamet eden Mahir ve Leyla Balta çiftinin oğlu 4 yaşındaki Enes, kaşıntıdan dolayı vücudunda oluşan yaralardan yıllardır kurtulamıyor.

Oğlu Enes'in bir aylıkken kaşıntısının başladığını söyleyen Anne Leyla Balta, "Oğlumun her yerinde nedenini bilmediğimiz ve doktorların da hala teşhis koyamadığı bir kaşıntısı var. Gitmedik doktor bırakmadık ama çaresi henüz bulunamadı. Oğlumun durumuna çok üzülüyorum, sabahlara kadar ağlıyorum. Bu nasıl bir hastalık ki çaresi bulunamıyor." dedi.Doktorlar tarafından çocuğun yemek yemesinin yasakladığını söyleyen anne Balta, oğluna yemek veremedikleri için özel bir mama ile beslediklerini belirtti. Oğluna verdikleri özel mamanın bir kutusunun 90 TL olduğunu söyleyen Balta, "Bir ayda 21 kutu mama tüketiyor. Oğlumun aylık mama masrafı 2 bin TL'yi buluyor. Masrafları karşılayacak maddi durumumuz yok" dedi.

Enes'in ayrıca, astım hastalığı da olduğunu ifade eden baba Mahir Balta ise "Sabaha kadar kaşınıyor. Neye alerjisi olduğu bulunamıyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz, şaşırdık kaldık. Oğlumun kaşıdığı yerler kanıyor ve yara oluyor. Kaşıntıdan mıdır nedir bilmiyoruz, oğlum devamlı ağlıyor, ağlamaktan ne uyku uyuyor ne de bizi uyutuyor. Onu uyku ilacı ile uyutuyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN