Yolcu otobüsü otomobille çarpıştı: 26 yaralı

Bolu'nun Gerede ilçesinde yolcu otobüsü ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 26 kişi yaralandı. Yaralılar Bolu, Gerede ve Karabük'ten gelen ambulanslarla Bolu ve Gerede'deki devlet hastanelerine kaldırıldı.

Bolu'nun Gerede ilçesinde yolcu otobüsü ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 26 kişi yaralandı.

Karabük'ten Gerede istikametine giden ve sürücüsünün adı henüz belirlenemeyen 34 SOZ 63 plakalı yolcu otobüsü, Çayören Köyü mevkisinde devrildi ve karşı yönden gelen sürücüsü henüz belirlenmeyen RENH1989 yabancı plakalı otomobille çarpıştı. Yaralılar, Gerede ve Bolu Köroğlu Devlet Hastanelerinde tedavi altına alındı. Kazada yaralanan otobüs sürücüsünün durumunun ağır olduğu bildirildi.

Bolu İl Sağlık Müdürü Dursun Koç, 112 Komuta Merkezi'ne gelerek mesaisini tamamlayan doktorları da hastanelere çağırdı. Koç, kazada 8'i çocuk 26 kişinin yaralandığını bildirdi.

Yaralıların, Gerede, Bolu İzzet Baysal, Abant İzzet Baysal Tıp Fakültesi ve Köroğlu devlet hastanelerinde tedaviye alındığını belirten Koç, bir kişinin durumunun ağır olduğunu söyledi.

Koç, yaralılar arasındaki 8 çocuk bulunduğunu ve sağlık durumlarının iyi olduğunu, tedavilerinin Gerede Devlet Hastanesinde sürdüğünü belirtti.

YARALILARIN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Bolu'nun Gerede ilçesindeki, yolcu otobüsü ile otomobilin çarpıştığı kazada yaralanan 26 kişinin isimleri belirlendi.

Karabük'ten Gerede istikametine giden Erol Yelken yönetimindeki 34 SOZ 63 plakalı yolcu otobüsü, Çayören Köyü mevkisinde devrilmiş ve karşı yönden gelen Nurettin Tokez'in kullandığı RENH1989 yabancı plakalı otomobille çarpışmıştı.

Kazada, otomobil sürücüsü Tokez ile otobüsü kullanan Yelken'in yanı sıra diğer yaralıların isimleri şöyle:

Otomobilde bulunan Muzaffer, Gizem, Havva, Kubilay, Umut, Süreyya Tokez ile otobüsteki Birsen ve Bünyamin İşçi, Alev Doğruyol, Abdullah Aydın, Ahmet Doğukan, Doğan ve Doğukan Özbek, Ayşe Aydoğan, Bünyamin ve Fatma Tuncer, Bekir Akyol, Beyza Ersin Mahmutcan, Suna Elitaş, Döne Kavalcı, Enes Aydoğan, İlyas Altınsoy, Mesut Çalışır.

BİZE ULAŞIN