Haber turu..

İki kalpli kızın gerçek kalbi 14 yıl sonra iyileşti
İngiltere'de doğuştan kalp hastası olan ve 14 yıl önce ayrıca bir bebeğin kalbi takılan Hannah Clark'ın (16) gerçek kalbi, kendi kendine iyileşti. Hannah'ya 2 yaşında nakil yapan doktorlar, kızın akciğerinin de sorunlu olması nedeniyle iki kalple yaşamasına karar verdi. Dünyadaki iki kalpli tek insan olan Hannah, 12 yaşında kansere de yakalandı. Kök hücre tedavisi gören Hannah'nın nakledilen kalbini çıkaran doktorlar, mucize ile karşılaştı. Hannah'nın kendi kalbi, diğer kalp olmaksızın işlevlerini yerine getirebiliyordu. Avrupa Kardiyoloji Vakfı Başkanı Miguel Uva, "Nasıl olduğunu tıp tam olarak açıklayamıyor" dedi. DIŞ HABERLER

Başındaki keneyi çıkaran kadın öldü
Sivas'ta üç gün önce başından kene ısırdığı için tedaviye alınan 47 yaşındaki S.G. yaşamını yitirdi. S.G., Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı kuşkusuyla Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 3 gündür tedavi görüyordu. Doğanşar ilçesine bağlı Söbüler köyünde çiftçilik yapan S.G., başındaki keneyi beş gün önce fark etmiş, keneyi çıkardıktan sonra rahatsızlanınca Sivas'ta hastaneye kaldırılmıştı.
Kediler sahiplerini mırlayarak yönetiyor
Kedilerin özel bir mırlama biçimiyle sahiplerini "yönettiği" ileri sürüldü. İngiltere'de yapılan bir araştırma, kedilerin "talepkar" bir mırlama sayesinde insanların dikkatlerini çektiği ve sahiplerini yemek vermeye ikna ettiğini ortaya koydu. Araştırmaya göre kediler, yüksek frekansın, insanlardan yanıt almayı sağladığını anlıyor ve seslerini çarpıcı şekilde abartmayı öğreniyor.

BİZE ULAŞIN