3 bin lira kumar borcu yüzünden dört kişi öldü

İstanbul Sarıyer'de iki grubun kumar borcu tartışması silahlı çatışmaya dönüştü. Bir dernek lokalinde başlayıp sokakta devam eden çatışmada 4 kişi öldü, 6 kişi yaralandı

Sarıyer'de 3 bin TL'lik alacak verecek meselesi iki grup arasında silahlı çatışmaya dönüştü. Çatışmada 4 kişi hayatını kaybederken, aralarında 9 yaşında bir çocuğun da bulunduğu 6 kişi yaralandı. İddiaya göre Sarıyer Reşitpaşa mahallesi Murat sokakta bulunan Reşitpaşa Güzelleştirme ve Koruma Derneği lokalinin işletmecilerinden Engin Kartal ile hemen yakınındaki Borsa Kıraathanesi'nin sahiplerinden Muharrem Kılıç arasında sabah saatlerinde tartışma çıktı. Engin Kartal yanındaki arkadaşı ile birlikte, derneklerine gidip gelen 4 kişiyi 3 bin TL kumar borcu nedeniyle sıkıştıran kıraathanenin ortaklarından Muharrem Kılıç'ı dövdü. Bunun üzerine dün saat 16.30 sıralarında Muharrem Kılıç yanına yakınlarını alarak derneğe geldi. Ellerinde sopa ve silah bulunan bu kişiler, dernekten çıkan Engin Kartal'a saldırarak yaraladı. Gürültüler üzerine oğlunun peşinden dışarı çıkan baba Ahmet Kartal oğluna saldıranlara silahını çekerek ateş etti. Diğer tarafın da silahla cevap vermesi üzerine ortalık bir anda savaş alanına döndü. Silah seslerini duyarak derneğin üzerindeki evinin balkonuna çıkan dernek yöneticilerinden Erol Kartal'da ateş etmeye başladı. Çıkan silahlı çatışmada Muharrem Kılıç, Ali Turhan ve Maaz Kılıç öldü. Bu sırada silahlı çatışmanın ortasında kalan ve kaçmaya çalışırken yaralanan 9 yaşındaki Ö.D isimli çocuk kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

KAÇANLARI KOVALARKEN ÖLDÜ

Yaralı olduğu halde kaçanları kovalayan Engin Kartal aşırı kan kaybı sonucu yaşamını yitirdi. Silahlı kavgada ölenlerin cenazesi İstinye Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Silahlı çatışmada kıraathanenin ortaklarından Hüseyin Tarhan ile birlikte İbrahim Tarhan, Ahmet Kartal, Mehmet Bilgin ve Ferman Avcı isimli kişiler de yaralandı. Olay yerinden kaçmaya çalışan 3 kişi ise gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

40 BOŞ KOVAN BULUNDU

Polis olay yerinde yaptığı inceleme sonucunda 40 adet boş kovan buldu. Çatışma sırasında seken kurşunla yaralanan bir çocuk hastaneye kaldırıldı.

Mustafa KAYA - Ali OKTAY - Rıdvan TEZEL - Erdoğan YAPIK - SABAH

BİZE ULAŞIN