Çöp ev yıkıldı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, bir çöp ev, kaçak olduğu gerekçesiyle belediye ekiplerince yıkıldı.

Marmaris Belediyesi Encümeni Tepe Mahallesi Ilıca mevkinde bulunan ve nikahsız birlikte yaşayan Ali Şafak Toytaş ile Vicdan Savran'ın oturduğu evin, ''kamu alanını işgal ettiği'' gerekçesiyle yıkılmasına karar verdi.

Palmiye ağaçlarının arasında bulunan evi yıkmaya gelen fen işleri ve zabıta ekipleri, ev sahiplerinin tepkisiyle karşılaştı. Belediye görevlilerinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Toytaş ve Savran'ı sakinleştirmeye çalıştı. Taş atarak iş makinesinin camını kıran Toytaş, gözaltına alınarak karakola götürüldü.

Astım hastası olduğu öğrenilen Vicdan Savran ise sinir krizi geçirdi. Polis ve zabıta ekipleri tarafından güçlükle evden uzaklaştırılan Savran, 27 yıldır burada oturduğunu ve arazinin kendilerinin olduğunu, ancak paraları olmadığı için tapularını çıkartamadıklarını iddia etti. Eşyaları çıkartmak için eve giren zabıtalar, her tarafın çöple kaplı olduğunu, bahçede 6 köpek, onlarca tavuk, ördek ile güvercin bulunduğunu gördüler.

Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi görevlileri, köpekleri barınağa götürdü. Söz konusu evde kenelerin de bulunduğunun tespit edilmesi üzerine, ev ve bahçe ilaçlandıktan sonra yıkım işlemi gerçekleştirildi.

Bu arada, yıkım yapılan alandaki bir direk üzerinde bulunan Türk Bayrağının, iş makinesinin kepçesiyle havaya kaldırılan bir belediye görevlisince çıkartıldığı gözlendi.

BİZE ULAŞIN