Keneye bir kurban daha

Çorum'da bir gün arayla keneye ikinci kurban verildi.

Sungurlu ilçesinde Kırım Kongo Karamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle Ankara'ya sevk edilen bir kadın, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 2009 yılında KKKA hastalığı nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 8'e yükseldi.

Edinilen bilgilere göre, Sungurlu ilçesine bağlı Eşme köyünde yaşayan Ayşe A. (27) 10 gün önce tarlada çalıştığı sırada boyun bölgesinde kene tarafından ısırıldı. Boyun bölgesine yapışan keneyi kendisi koparan genç kadın durumu kimseye söylemedi.

Bir süre sonra aniden rahatsızlanan 2 çocuk annesi Ayşe A., ailesi tarafından Sungurlu Devlet Hastanesi'ne daha sonra Çorum Devlet Hastanesi'ne oradan da KKKA şüphesiyle Ankara Numune Hastanesi'ne sevk edildi.

Ankara Numune Hastanesi'nde tedavi gördüğü sırada hayatını kaybeden genç kadın, bugün doğum yeri olan Sungurlu ilçesine bağlı Demirşeyh beldesinde toprağa verildi. Rusya'da inşaat işçisi olarak çalıştığı öğrenilen Ayşe A.'nın kocası Hasan A., eşinin cenazesine yetişemezken çiftin bir kız, bir erkek çocukları olduğu öğrenildi.
BİZE ULAŞIN