Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Diyarbakır, Batman, Siirt, Sivas ve Yozgat çevrelerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Ardahan ve Hopa ile ilk saatlerde Samsun'un doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor...

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden sonra Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette; Marmara'nın güneyi, Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

UYARILAR

Yağışların; Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Ardahan ve Hopa ile ilk saatlerde Samsun'un doğu ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, heyelan, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar, yıldırım vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusu parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; Bölgenin güneyi (Çanakkale, Gökçeada, Bozcaada, Bursa, Balıkesir il merkezi ve Bandırma, Ayvalık ilçeleri) ile İstanbul çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla Kuzey Ege'nin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusu parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sivas ve Yozgat çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, doğu kesimleri çok bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Hopa ile ilk saatlerde Samsun'un doğu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Tunceli, Bingöl ve Van çevreleri yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri kısa süreli ve yerel gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BİZE ULAŞIN