Spikerin müthiş rekoru

İzmirli erkeklerin ereksiyon şampiyonu olduğunu belirleyen ünlü araştırma ekibinde yer alan Ümit Aktan, altı ayda 1700 penis gördüğünü söyledi

Yılların spor spikeri Ümit Aktan bu kez bambaşka bir kimlik ve uzmanlık alanıyla çıktı karşımıza. Yarın piyasaya çıkacak Yeni Aktüel dergisinden Arda Uskan'a konuşan Aktan, "Altı ayda 1700 penis gördüm" dedi. Androloji Derneği'nin geçenlerde açıklanan ünlü araştırmasında, "İzmirli erkeklerin ereksiyon şampiyonu olduğu" belirlenmişti. Bu araştırmayı gerçekleştiren ekibin içinde Ümit Aktan da vardı. Arda Uskan'ın, "Gerçekten penis boylarını filan mı ölçtünüz?" sorusunu Aktan, "Hiç alâkası yok. Olay aslında Androloji Derneği'nin, Türk erkeklerinin doktora gitmemek alışkanlığını kırmak üzere yola çıktığı bir proje" diye yanıtladı. Aktan, içinde doktor ve hemşirelerin bulunduğu bir TIR'la Türkiye'yi gezen ekibe nasıl dahil olduğunu da şöyle açıkladı: "Erkeklerin en yoğun olduğu yerler, stadyumlar, hipodrom, iddaa bayileri, kahveler. Anadolu'da öyle yerlere gittik ki, buralarda cinselliğin 'c'si bile cinayet nedeni olabilirdi. Ama insanlar beni görünce durum değişiyor. İkna olup doktorların karşısına gidiyorlardı."

"KAYNARCA İSYAN ETTİ"
Ümit Aktan'ın TIR'ın bulunduğu illere uçakla giderek ekibe dahil olduğu araştırmada toplam 52 il ve 12 ilçede 670 bin kişiyle görüşüldü. Aktan, araştırmayla ilgili bir başka ilginç anısını da şöyle aktardı: "Oktay Kaynarca 'Adanalı' dizisinde oynuyor ya. Telefon açtı: 'Adanalılar için beni neden ölçtürmedin o zaman sonuç değişirdi' diye isyanlardaydı."

BİZE ULAŞIN