'Yüzenkondu' Marmaris’te

Muğla’nın Sarsala ve Göcek koylarında demirli olan My Fantasy, Marmaris’in Kumlubük koyuna demirledi.

Muğla'nın Sarsala ve Göcek koylarında demirli olan, armatör Kahraman Sadıkoğluna ait 'Yüzenkondu' My Fantasy, Marmaris'in Kumlubük koyuna demirledi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

800 metrekarelik yüzen evde sauna, spor salonu ve yüzme havuzu bulunuyor. Denize Elverişlilik Belgesi bulunmadığı için Göcek'teki koydan çıkarılan yüzen ev çevrecilerin büyük tepkisine yol açmıştı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine götürüleceği açıklanan, ancak daha sonra Denize Elverişlilik Belgesi almak için Aksaz Deniz Üs Komutanlığına doğru yola çıkan lüks yüzen evi Kumlubük koyunda dün sabah ortaya çıkması çevrede bulunan vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Özel bir villa haline getirilen ve tonilato belgesi bulunduğundan hiç vergi ödemeyen Sadıkoğlunun yüzer evinde 4 personel bulunuyor.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Basın mensuplarının görüntü almasından rahatsız olan personel, bir yandan da 'Yüzenkondu' yu temizledikleri gözlendi. Denize elverişlilik belgesi bulunmadığı iddia edilen ve ne çeşit bir deniz taşıtı olduğu tespit edilemeyen yüzen evin Kumlubük koyunda ne kadar kalacağı öğrenilemedi. Öte yandan Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Sadıkoğluna ait yüzen evin Muğla koylarında barındırılmayacağını ifade etmişti.

Marmaris Çevre Gönüllüleri Başkanı Filiz Ersan'da My Fantasy'nin kötü bir örnek teşkil ettiğini, belirterek, "Bakanı göreve çağırıyorum. Bu sorun bir an önce çözülmeli. Burada bir koy işgali ve kanun ihlali var. Kumlubük koyunun güzel doğasını yok edecek, sürdürülebilir turizmi öldürecek bir örnek. Bunun çözümü Çevre ve Orman Bakanlığına düşüyor" dedi.

BİZE ULAŞIN