Faili meçhul dosyalar yeniden raftan indirildi

İstanbul Emniyeti'ndeki kan değişikliği, gözleri faili meçhul cinayet dosyalarına çevirdi. SABAH'ın 12 Nisan 2009'da manşetine taşıdığı dosyalar yanıt bekliyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki kan değişikliği, çözülmeyi bekleyen faili meçhul cinayet dosyalarını raflardan indirdi. İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve "Asayişten sorumlu" Emniyet Müdür Yardımcısı Tekin Akdoğan, ilk etapta kamuoyunun gündeminden düşmeyen 9 olayın failini yakalamaya hedefliyor. SABAH, çözülmeyi bekleyen dosyaları 12 Nisan 2009'da manşete taşıdı. Ancak, gösterilen çabalar, Münevver Karabulut cinayetinin de arasında bulunduğu dosyaları kapatmaya yetmedi. Çeçen komutan cinayetlerinin yanı sıra, 10 Aralık 2004'te Silivri'deki evinden ayrıldıktan sonra haber alınamayan Gönül Aydınyurt (56) dosyası da henüz kapanmadı. İşte, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve ekibinin hedefindeki diğer dosyalar:

Ailesi polisten şikâyetçi oldu
ETİLER Lisesi 2. sınıf öğrencisi Çağla Tuğaltay, Beşiktaş, Fulya'daki evinde, kimliği belirsiz kişilerce, boğazı kesilerek öldürüldü. Yapılan incelemede, kapıda bir zorlama izi olmadığı tespit edildi. Bu da Çağla'nın tanıdık birisi tarafından öldürülmüş olabileceği şüphesini ortaya çıkardı. Aile, cinayeti çözemeyen İstanbul Polisi'nden şikâyetçi oldu.

Asansördeki saldırgan kayıp

GALATASARAY Üniversitesi öğrencisi 17 yaşındaki Yeşim Tuğrul, Kadıköy Suadiye'deki evinin asansöründe saldırıya uğradı. Başına vurulan çivili sopa ile komaya giren genç kız, 3 ay yoğun bakımda kaldı. Tuğrul şimdi, konuşmakta, geçmişi hatırlamakta ve hareket etmekte zorlanıyor. Polis, 1 kişiyi gözaltına aldı, ancak delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Katili için kırmızı bülten çıkarıldı

ÜNİVERSİTE öğrencisi Burak Şengöçen, kız arkadaşıyla gittiği kafede arkadaşının eski sevgilisi Serhat A. tarafından bıçaklanarak öldürüldü. İngiltere'de olduğu belirlenen Serhat A. yakalanamadı. Baba Murat Şengöçen, "Oğlumuza mı, katilin yakalanamamasına mı yanalım?" diye konuştu. Burak'ın katili için kırmızı bülten çıkarıldı.

Telefon tutanağı bile bulunamadı

LOVE Bar'ın işletmecisi Engin Temel, oturduğu apartmanın girişinde silahlı saldırıya uğradı. İbrahim Tatlıses'in dansözü Didem ve Fatih Ürek'in de aralarında bulunduğu birçok kişinin ifadesine başvurulmasına rağmen bir ipucu bulunamadı. Temel'in öldürülmeden önce yarım saatlik telefon görüşmesinin iletişim tutanağına bir türlü ulaşılamadı.

BİZE ULAŞIN