Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu bölgelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Trabzon, Rize, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin güney ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, zamanla Akdeniz kıyı kesimlerinde güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, iç ve batı kesimler ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemizin doğu bölgelerinde görülecek olan yağışların; Trabzon, Rize, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar, yıldırım, ani sel, su baskını ve heyelan vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklıklarının ülkemizin güney ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin edildiğinden, yaşanabilecek güneş çarpmasına karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek. Sıcaklıkların; bölgenin güney ve batısında mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek. Sıcaklıkların; bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Doğu Akdeniz parçalı bulutlu, Kahramanmaraş çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer kesimler az bulutlu geçecek. Sıcaklıkların; Antalya ve K.Maraş başta olmak üzere, bölgenin kıyı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Doğusu parçalı çok bulutlu, Kayseri ve Sivas çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer kesimler az bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile zamanla Ordu ve Tokat'ın doğu ilçeleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, bölgenin kuzeyi (Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Siirt) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BİZE ULAŞIN