"Kahvaltıda Caz" devam ediyor

Ağustos ayı boyunca, Sakıp Sabancı Müzesi'nin bahçesinde buluşan konuklar, Pazar kahvaltısı eşliğinde minderlere uzanarak müziğin keyfini çıkartıyor. İsteyen dinleyicilerin müzeyi de gezebileceği Pazar günleri, "Kahvaltıda Caz" severleri bir araya getirmeye devam ediyor.

Temmuz ayında gerçekleşen Kerem Görsev Quartet ile açılışı yapan "Kahvaltıda Caz", 26 Temmuz tarihinde İlhan Erşahin İstanbul Sessions'ın ardından şimdi 2 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Önder Focan Quartet'e hazırlanıyor. Etkinliğin DJ'liğini ise Sabah gazetesi internet editörü Bülent Denli üstlenecek.

Blue Note'dan çıkan "Beneath the Stars" ile bu firmadan çıkan ilk Türk sanatçısı ünvanını alan Önder Focan, albümde Bill Stewart ve Sam Yahel ile birlikte çalmıştı. Klasik Türk sanat müziği ve bilinen pop parçalarını caza uyarlamalarıyla tanınan Önder Focan'ın dengeli ve ölçülü tonlarıyla, usta trompetçi Şenova Ülker ve dönemin başarılı genç müzisyenleri; davulda Derin Bayhan ve kontrbasta Kağan Yıldız ile birlikte gerçekleşecek performans merakla bekleniyor.

GELECEK PROGRAMLAR

09 Ağustos 2009
- Kent Mete Trio Kent Mete, piyano Nikolai Uryupin, davul Selahattin Yazıcıoğlu, kontrbas

16 Ağustos 2009- Aydın Esen Group

"Kahvaltıda Caz" konserleri ile caz müziği mekân kalıplarından bağımsız, müzikseverlerin kendilerini en rahat hissedebileceği bir atmosferde sunan Hakan Erdogan Prodüksiyon, ağustos ayı boyunca her Pazar Sakıp Sabancı Müzesi, Emirgan Atlı Köşk'te...

"Kahvaltıda Caz" konserlerinin biletleri Biletix'ten temin edilebilir.
Etkinliğe katılım ücreti 65,00 TL'dir.
0-6 yaş arası ücretsiz, 7-12 yaş arası 45,00 tl' dir.

Ayrıntılı Bilgi İçin: (0212) 293 65 42

BİZE ULAŞIN