Hayatım artık yalnız bana ait!

15 yıllık eşi Sinan Gürsoy'dan boşanıp memleketi Alaçatı'ya yerleşen Esra Özkan: Burada mavi hayat detoksu yapıyorum. Hayatımda tertemiz bir sayfa açtım ve çok huzurluyum

İşadamı Sinan Gürsoy'la 15 yıllık evliliğini kasım ayında sonlandıran Esra Özkan, İstanbul'dan elini eteğini çekip memleketi Alaçatı'ya döndü. Kendisine yepyeni bir hayat kuran Esra Özkan, "Hayatım artık yalnız bana ait" dedi. İstanbul sosyetesinin gözde simaları arasından sıyrılıp, sakin bir hayatı seçen Özkan; kendisine Alaçatı'da Tipsy isimli bir de mekan açtı. Esra Özkan; Hello dergisine verdiği röportajda yeni yaşam tarzını anlattı.

ÖZÜM HEP AYNIDIR
* Hayatımda tertemiz bir sayfa açtım. Çeşme, çocuk büyütmek için ideal bir yer. Ben de harika bir çocukluk ve gençlik geçirdim burada... 20 sene sonra memleketime geri geldim ve son derece rahatım.
* Eskiden yaşam biçimimden dolayı başka bir düzenim vardı ama zevklerim hiç değişmedi. Beni tanıyanlar bilir, özümde hep aynı Esra'yımdır ben. Burada ise mavi hayat detoksu yapıyorum.
* Ruhumda fırtınalar kopmuyor... Son derece sakin ve huzurluyum. Olmak istediğim yerdeyim. Seçimlerimi kendim yaptım. Sevdiklerim ve beni gerçekten sevenler de yanımda. Sağlığım yerinde, işim iyi ve kimseye muhtaç değilim.

KALABALIK DEĞERSİZ
* Özel hayat özel olmalı ama bizim hayatımızda bu pek böyle olmadı. Çok göz önünde olduk. Bu bir hataydı! Sınırları kendimiz belirlemeliyiz. Benim hayatım artık bana ait. Daha kendime özel bir hayat yaşamaya karar verdim.
* Kendimi kesinlikle yalnız hissetmiyorum. Etrafınızdaki kalabalığın hiçbir değeri yok! Gerçek olan aile ve gerçek dostluklar... Ben bu açıdan yeterince zenginim. Elenenler ise zaten önemli değil...
* Senelerdir çok yoğun bir sosyal hayatım vardı. Bu yüzden insan ilişkilerinde çok samimi ve rahatımdır. Çok seyahat ettim, çok yer gördüm. Oturmuş bir zevkim ve görgüm var. Tipsy gibi bir mekan açarken bu yüzden hiç zorlanmadım...

BİZE ULAŞIN