Kuşadası'nda yangın

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde çıkan yangında, ilk belirlemelere göre, 20 dönüm makilik ve zeytinlik alan zarar gördü.

Davutlar beldesi Taşlıbelen mevkisi, Yeşilkent Sitesi sınırında, henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangına, Davutlar Belediyesi ile Kuşadası Orman İşletme Şefliğine ait ekipler müdahalede bulundu.

Yaklaşık iki saat süren çalışma sonucu kontrol altına alınan yangında, ilk belirlemelere göre, 20 dönüm makilik ve zeytinlik alan zarar gördü. Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yeşilkent Sitesi'nde yaşayanların ihbarı üzerine ekiplerin kısa sürede bölgeye giderek çalışma başlattığını, ancak buna rağmen 20 dönümlük alanın zarar gördüğünü belirterek, şöyle dedi:

''Yeşilkent Sitesi sakinleri, yangını kimliği belirsiz bir kişinin çıkardığını gördüklerini, bu kişiyi yakalamak için bir süre peşinden koştuklarını, ancak yakalayamadıklarını ifade ettiler. Yangına 2 arazöz, 1 kepçe, belediye ve orman işletmesine ait çeşitli araçlarla 30 personel katıldı. 20 dönüm bozuk makilik ve zeytinlik alan yandı. Yangın, şu anda kontrol altında. Ekipler soğutma çalışmalarını sürdürüyor. Yangını çıkartığı iddia edilen kişinin eşkali, jandarma yetkililerine bildirildi.''

Yangınla ilgili soruşturmaya başlandığı bildirildi.
BİZE ULAŞIN