Van'da trafik kazası: 1 şehit

Van'ın Çaldıran ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 polis şehit olurken, 1 polis de yaralandı.

Sabah saatlerinde içinde kaçak şahısların bulunduğu ihbarını aldıkları bir aracı takibe alan Çaldıran İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, kaza geçirdi. Kazada polis memuru Volkan Alıcı şehit olurken, Gökhan Kaya isimli polis memuru da yaralandı.

Kaza sonrası Van İpekyolu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gökhan Kaya, buradan Yüzüncü Yıl Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KAZADA ŞEHİT OLAN POLİS MEMURU ALICI İÇİN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE TÖREN DÜZENLENDİ

Van'ın Çaldıran ilçesinde insan kaçakçılarını takip sırasında geçirdiği trafik kazasında şehit olan polis memuru Volkan Alıcı için Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi.

Van Valisi Minür Karaloğlu, Van Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törende, milletin can ve mal güvenliğini korumak isterken mesleğinin baharında olan şehit olan genç polisin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Güvenlik güçlerinin yeri ve zamanı geldiğinde millet için canını feda eden insanlar olduğunu anlatan Karaloğlu, ''Genç kardeşimiz de görevi başında bir suçluyu takip ederken trafik kazası sonucu hakkın rahmetine kavuştu. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınları, akrabalarına ve çalışma arkadaşlarını baş sağlığı diliyorum'' dedi. Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert ise yaptığı konuşmada, gerek emniyet teşkilatının gerekse Türk Silahlı Kuvvetlerinin vatanın bölünmez bütünlüğü, vatandaşın mal ve can güvenliğini korumak için çok sayıda şehit verdiğini kaydetti.

Şehit polis memuru Alıcı'nın 13 gün önce görevine başladığını belirten Mert, ''Herkesin uyuduğu bir saatte suç ve suçluyu kovalarken geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Aynı kazada ekip arkadaşı Gökhan Kaya da yaralandı. Şehidimizin yakınlarını baş sağlığı ve sabır, yaralı arkadaşımıza da şifa diliyorum'' şeklinde konuştu.

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde 1986 yılında doğan Alıcı'nın 2007 yılında İstanbul Beyoğlu ilçe Emniyet Müdürlüğünde göreve başladığı, tayin olduğu Van'ın Çaldıran ilçesi Emniyet Müdürlüğünde 14 Temmuz 2009 tarihinde işbaşı yaptığı bildirildi.

Alıcı'nın cenazesinin törenin ardından Ankara'ya gönderileceği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN