Eşini öldüren astsubaya ağır müebbet

Boşandığı eşini hastane içinde öldüren astsubay Hüseyin Güneş Özmen ağırlaştırılmış müebbet aldı. Cezada indirim yapılmadı

İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olan 24 yaşındaki boşandığı eşi Ayşe Yılbaş'ı vurarak öldüren astsubay Hüseyin Güneş Özmen, oğlunun doğum gününde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Hüseyin Güneş Özmen'in avukatı, müvekkilinin suçu "şiddetli elem ve gazap içinde" işlediğini belirterek cezada indirim yapılmasını istedi. Son sözü sorulan Özmen, "Ailesinin baskısıyla eşimden boşanmayı kabul etmiştim. Ama Ayşe bana, 'Çocuğumu bir daha göstermeyeceğim' deyince kendimi kaybettim. Pişmanım. Eşimi, çocuğumu ve hayatımı kaybettim" dedi.

OĞLUNUN DOĞUM GÜNÜ
Şikâyetçi avukatlarından Meriç Eyüpoğlu, "Ayşe'nin katilinin müebbet hapis cezasına çarptırıldığı gün oğlu Berkay'ın da doğum günüymüş, hayat ne garip tesadüflerle dolu. Çünkü Ayşe de, Sevim de, Pippa Bacca da Güldünya ve adını sıralayamayacağımız birçok kadın da politik cinayetlerle öldürüldü. Sanık avukatının uzun savunmasında doğru söylediği tek şey kadın cinayetlerinin politik olduğu" diye konuştu. Avukat Hülya Gülbahar ise, Ayşe Yılbaş'ın ölmeden önce onlarca suç duyurusunda bulunduğunu, ancak sanık hakkında takipsizlik kararları verildiğini belirterek, "Hukukun görevi adım adım gelen cinayete karşı onu korumaktı. Sanığa bu cesareti hukuk devleti verdi" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN