Otoyol gişesinde saniye saniye ölüm

İzmir'de Çeşme otoyol gişesinden ücretsiz geçen Ali Sünger çıkışta durup bilet almak istedi. Ancak karşıya geçerken OGS gişesinden hızla geçen aracın altında kalıp can verdi

İzmir'de, yanlışlıkla OGS'den geçtikten sonra, aracını kenara çekip bilet almak isteyen sürücü, başka bir aracın çarpması sonucu eşinin gözleri önünde öldü. Kaza güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. İzmir'deki bir alışveriş merkezinde bölüm şefi olarak görev yapan 32 yaşındaki Ali Sünger, dün Çeşme'ye denize gitmek istedi. Eşi Gülay ve 9 yıl bekledikten sonra dünyaya gelen 8 aylık oğlu Mehmet Emin ile yeğenini yanına alarak otomobiliyle yola çıkan Sünger, saat 11.00 sıralarında, Narlıdere'deki şehitlik gişelerinden Çeşme otoyoluna girdi. OGS cihazı olmadığı halde otomatik geçiş gişesinden geçen Sünger, çıkışta cezalı olarak para ödeyeceğini düşünerek, otomobili kenara çekip, fiş almak için gişeye yöneldi. Cihazların otomobil olmadan fiş vermediğini bilmeyen Sünger, birkaç denemede bulundu ama başarılı olamadı. Birkaç gişeden bilet alma denemesi daha yapan Sünger, son yöneldiği gişenin, Çeşme yönünden gelen otomobillerin çıkış yaptığı OGS gişesi olduğunu fark etmedi. Ali Sünger, ters tarafı kontrol ettikten sonra yola çıktı. Tam OGS'nin olduğu şeridin ortasındayken arkadan gelen aracın sesini duyarak irkilen Sünger'e, Çeşme'den gelen ve otobandan çıkmakta olan 43 yaşındaki Şenol Çallak'ın kullandığı otomobil hızla çarptı.

BİLET ALMAK İSTEDİ
Çarpmanınetkisiyle yaklaşık 3 metre havaya fırlayan ve beton zemine çakılan Sünger, otomobilinin içinde kucağında bebeğiyle kendisini bekleyen eşinin gözleri önünde yaşamını yitirdi. Kaza anı ise 3 ayrı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Sünger'in şok geçiren eşi, yakınları tarafından güçlükle teskin edildi. Olay yerine gelen polis, sigorta eksperi olduğu öğrenilen otomobil sürücüsü Çallak'ı gözaltına alırken, kazayla ilgili soruşturma başlattı. Bu arada gözleri önünde eşini kaybeden Gülay Sünger'in yakınlarına "Ali, yanlışlıkla OGS gişesinden geçtiğini söyledi ve bilet alacağını söyleyerek araçtan indi. Sonrasında da bu korkunç olay yaşandı" dediği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN