Münevver Karabulut'u canlandıracak

Yapımcı Melih Göğebakan, Münevver Karabulut cinayetini konu alan ''Karabulut'' isimli filmin çekimlerine 20 gün içinde başlayacaklarını ve filmde Münevver Karabulut'u oyuncu Yasemin Balık'ın canlandıracağını söyledi.

Perşembe 30.07.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 30.07.2009 17:44
ABONE OL
İstanbul Prodüksiyon'un sahibi yapımcı Melih Göğebakan, avukatı Ali Önal ve oyuncu Yasemin Balık, Antalya'da ''Karabulut'' filminin tanıtımı için basın toplantısı düzenledi.

Yapımcı Melih Göğebakan'ın avukatı Ali Önal, ''Karabulut'' isimli sinema filmi hakkındaki söylentilere son vermek adına basın ve kamuoyuna verilen bilgilerin bundan sonra kendi kontrolü ve denetimi altında olacağını belirtti.

Yasal sınırlara bağlı kalarak hiç bir kişi ve kurumu rencide etmeden filmi yapmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Önal, ''Benim dışımda yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ediyorum. Bu olaydan çıkarı olan bir sürü çevre var, bunlara fırsat vermek istemiyoruz. Mağdur olan insanların üzüntüsünü ve acısını artırmak istemiyoruz. Bu olaydan esinlenerek topluma mesaj vermeye çalışıyoruz, cinayeti çözmeye çalışmıyoruz'' dedi.

Yapımcı Melih Göğebakan da Münevver'in babası Süreyya Karabulut'la görüştüklerini ve babanın kendilerini olgunlukla karşıladığını belirterek, şunları söyledi:

''Baba, (böyle güzel bir oluşum içindeyseniz sizin sonuna kadar destekçinizim) dedi. Biz ne rant ne de gelir beklentisi içinde değiliz. Gelirler, Münevver Karabulut adına okul ya da yurt yapımında kullanılacak. Amacımız toplumsal mesaj vermek. Bu tür olaylar bir daha yaşanmasın istiyoruz. Senaryo özeti ve hikayemiz hazır. Senaryo çalışmaları devam ediyor. Münevver Karabulut'u canlandıracak oyuncu Yasemin Balık. Yasemin, filmde Gizem karakterini canlandıracak. Olayın birebir aslını yapmayacağız, olaydan esinleniyoruz. Erkek oyuncu için 20 gurbetçi oyuncuyla görüştük. Şu anda 7 kişi, oyuncu koçu eşliğinde yetiştiriliyor. Yönetmen olarak da Demir Keskin'in de içinde bulunduğu 3 kişiyle görüşmelerimiz sürüyor.''

Filmin çekimlerine 20 gün sonra başlanacağını ve çekimlerin 90-100 gün arası süreceğini kaydeden Göğebakan, çekimlerin, İstanbul, Rusya, Hollanda ve Almanya'da geçeceğini dile getirdi. Göğebakan, eski güvenlik görevlileri ve eski polis memurlarından oluşan 120 kişilik bir ekibin de olayı incelediğini, bu incelemelere göre, senaryonun şekillendirildiğini belirterek, ''Filmde bir polis ve dedektif olacak. Kurumları zedelemeden eleştiri boyutunda katkı sağlayacağız. Fazlasıyla cesur bir film olacak'' diye konuştu.

Film bütçesinin şu an 6 milyon dolar olduğunu vurgulayan Göğebakan, yabancı şirketlerden ortaklık için teklifler aldıklarını, bu ortaklıkların kurulması durumunda bütçenin 20 milyon dolar olacağını ve Türkiye'nin en büyük projesini çekeceklerini kaydetti.

Göğebakan, Almanya ve Türkiye'den büyük iş adamlarından sponsorluk için teklif geldiğini ama herhangi bir anlaşma yapmadıklarını dile getirdi.

Filmin sonunun sürpriz olduğunu anlatan Göğebakan, senaryonun yazımı aşamasında Karabulut'un katil zanlısının yakalanması durumunda senaryoyu değiştirebileceklerini ifade etti.

Oyuncu Yasemin Balık ise rol teklifi aldığında gurur duyduğunu belirterek, ''Film, olayın unutulmaması için belge niteliğinde olacak. Maddi bir beklentim yok. Topluma mesaj verecek projelerde yer almaktan hoşlanıyorum. Rolüme hazırlanırken hem rahmetliyi hem de ismini anmak istemediğim diğer kişiyi anlamaya çalışıyorum'' diye konuştu.