Çamaşır ipiyle sörf!

Kastamonu'nun Abana ilçesinde, balık ekmek satan 3 genç, müşteri toplamak ve sahildeki halkın ilgisini çekmek için balıkçı teknesinin arkasına bağladıkları çamaşır ipi ve tahta ile sörf yapıyor.

Pazartesi 03.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 03.08.2009 11:10
ABONE OL
Kışın nüfusu yaklaşık 3 bin, yazın ise 40 bini bulan Abana'da yaşayan Emrah Korkut (31), Tansel Korkut (18) ve Bahattin Zorlu (18), yaptıkları ilginç şovla sahilde güneşlenen ve limanda balık tutan vatandaşların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Tekne sahibi Emrah Korkut, daha önceleri gösteri amacıyla yaptıkları bu işi ticarete atılmalarının ardından ilgi çekmek için yapmaya devam ettiklerini belirtti.

Kardeşi ve bir arkadaşıyla Abana'da bir ilke imza attıklarını, ''ekmek parası'' kazanmak için bu yolu seçtiklerini ifade eden Korkut, ''İnşallah başarılı oluruz. Halkın bize olan ilgisi gerçekten çok sevindirici. Durum böyle olunca da biz de bu işi severek ve isteyerek yapıyoruz. Amacımız hem halka hizmet etmek hem de ekmek parası kazanıp harçlığımızı çıkarmak'' diye konuştu.

Günün büyük bir bölümünü sörf yaparak geçiren gençler tekneleriyle sahile yanaştıklarında vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.