Binbir surat Ayten perukla yakalandı

Cinayet iddiasıyla aranan milyonluk yalının bakıcısı Ayten Şafak Fethiye'de yakalandı. Şafak'ın üstünde çok sayıda peruk bulundu

İstanbul Kireçburnu'nda milyon dolarlık yalıda yaşayan 83 yaşındaki Mehmet Ali Barman'ın eski bakıcısının öldürülmesi olayıyla ilgili aranan ve kayıplara karışan diğer bakıcı Ayten Şafak, Muğla'nın Fethiye ilçesinde yakalandı. İlginç bir hayatı olan 23 yaşındaki kadın, geçtiğimiz günlerde İstanbul Kireçburnu'ndaki bir yalının sahibi olan 83 yaşındaki Mehmet Ali Barman'ın bakıcısı olarak karşımıza çıktı. Yalı yüzünden kendisinden 25 yaş küçük eşi Nesrin Barman'la mahkemelik olan yaşlı adamın yanında adliyeye giden, sarı boyalı saçları ve yeni imajıyla dikkat çeken Ayten Şafak, "Nesrin Barman kocasını bana öldürtmek istedi" demişti. O gün mahkemeye beraber gittiği diğer bakıcı arkadaşı Ali Server Yıldız ise 1 Temmuz'da Edirne'nin Keşan ilçesinde ölü bulunmuştu.

ORTAĞINI ELE VERDİ

3 çocuk babası Ali Server Yıldız'ın öldürülmesinin ardından kayıplara karışan bakıcı Ayten Şafak önceki gün Muğla'nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz beldesinde yakalandı. Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanlığı devriyeleri heyecanlı halinden şüphelendikleri kadına kimlik sordu. Kimliğini gösteremeyen Ayten Şafak gerçek adını söylerken, yapılan kimlik sorgulamasında, adam öldürme olayına karıştığı iddiasıyla arandığı ortaya çıktı. Yakalandığında başında kahverengi peruk bulunan Ayten Şafak'ın çantasında da çok sayıda peruk bulundu. Ayten Şafak'ın verdiği bilgi üzerine, aynı olaya karıştığı iddia edilen 43 yaşındaki T.K. da Kayaköy beldesinde yakalandı.

TAM 4 KEZ İMAJ DEĞİŞTİRDİ
Türkiye Ayten Şafak'ı ilk olarak Kütahya'da bir eve yapılan polis baskınıyla tanıdı. Eşinin kendisini geneleve sattığı, işkence yaptığı ve sapıkça isteklerde bulunduğu iddiasıyla polisi arayan Ayten Şafak 5 Mart 2005'te kurtarılıp anne ve babasına teslim edildiğinde başörtülüydü. Daha sonra katıldığı televizyon programlarında başörtüsünü çıkarttı. Kısa süre sonra da güller ve karanfillerle donatılmış bir küvette, mayoyla çekilmiş fotoğrafları yayınlandı. Genç kadının ilk evliliğini 17 yaşında iken babasının zorlamasıyla yaptığı, kısa süre sonra boşanıp, kendisini geneleve sattığını iddia ettiği ikinci eşi Ahmet C. ile evlendiği bilgileri medyada yer almıştı.

BİZE ULAŞIN