Havalar ısınacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; öğle saatlerinden sonra ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görülmesi tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güney, İç ve Batı bölgelerinde, mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde sıcaklık bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ile Batı Karadeniz bölgelerinde bugün ve yarın yüksek sıcaklık beklendiği bildirildi. Bu bölgelerdeki hava sıcaklığının mevsim ortalamasının 3-5 derece üzerinde beklendiğinin kaydedildiği açıklamada, vatandaşlar güneş çarpmasına karşı uyarıldı.

İZMİR'DE SICAK HAVA İKAZI YAPILDI: İzmir Valiliği, bölgede bugün ve yarın beklenen aşırı sıcak hava dalgası sebebiyle vatandaşları ikaz etti. Valilikten yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre bölgemiz, bugünden itibaren başlayan ve çarşamba günü de etkili olması beklenen sıcak hava dalgasına girecektir. İlimizde de etkili olması beklenen sıcağın yol açabileceği güneş çarpması, hastalıkların artması, orman yangınları gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın, önlemlerin yanı sıra ikazlara gerekli hassasiyeti göstermesi gerekmektedir."

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güney kesimlerimizde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Rize, Artvin ve Hopa çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN