Tarkan'a zemzem vermek istiyorum

Kendini dine veren eski manken Yaşar Alptekin: Tarkan'ın arayışta olduğunu hissediyor ve onun için dua ediyorum. Kabe'den zemzem ve hurma getirdim onları kendisine vermek istiyorum.

Yaşar Alptekin, Nursel Tozkoparan'la yaptığı röportajda; Tarkan, Cem Yılmaz, Seda Sayan ve Hülya Avşar için dua ettiğini söyledi ve yeni hayatını anlattı.

TARKAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

YAŞAR ALPTEKİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...* Tarkan'da ve Cem Yılmaz'da bir şeyler hissediyorum. Tövbe haşa! Yanlış anlaşılmaktan da çok korkuyorum. İnsanlar benim için 'Kendini medyum mu?' zannediyor demesinler. Aynı şeyi Seda Sayan'da ve Hülya Avşar'da da hissediyorum. Hepsi için özel dua ettim. Rabbim inşallah dualarımı kabul eder.

O HİS GELDİ BANA

* Tarkan'ın özellikle boş bir dönem geçirdiğini, ruh halinde bir arayışta olduğunu hissediyorum. Aslında Tarkan'la, Cem Yılmaz'la tanışıklığım yok. Ama elhamdülillah bir his geldi bana.

* Tarkan'la çok görüşmek istedim. Defalarca menajerini aradım, en sonunda "Ne görüşeceksiniz?" dedi. O çevrede Allah hakkı yoktur. Hep bir menfaat vardır. "Kabe'den zemzem getirdim, hurma getirdim onları vermek istiyorum" dedim. Aylar oldu, belli aralıklarla telefon açıyorum bir türlü ulaşamıyorum. Hâlâ da görüşemedim.

GÖRÜŞMEM

* Eski arkadaşlarımla karşılaşabileceğim yerlere gitmiyorum. Günah işlemekten ziyade, günaha yaklaşmama taraftarıyım. Bana göre; günaha yaklaşmakla günah işlemek eşit. Cahiliye dönemimdeki arkadaşların yanına gidersem bozulurum. Zaten onlar beni kendilerine çevirmek için uğraşırlar.

* Konferanslarda gençlere nasihatlarda bulunuyorum. "Sakın kendinize güvenmeyin. Sakın 'bana bir şey olmaz' demeyin, temkin ve tedbiri elden bırakmayın" diyorum. En tehlikeli kelime 'bana bir şey olmaz' dır.

SERSERİ MAYIN GİBİYDİM

Yaşar Alptekin, kendini dine verdikten sonra hayatının çok değiştiğini söylüyor: Eskiden halkın takdiri için çalışıyordum, şimdi Hakk'ın takdiri için çalışıyorum, şimdi daha dikkatliyim. Eskiden serseri mayın gibiydim ama artık hedeflerimi seçiyorum.

SON KULLANMA TARİHİM GEÇTİ

* Eskiden daha fazla para kazanıyordum ama helal para değildi. Bereketsiz para gelip, gidiyordu. Şimdi o kadar az kazanıyorum ki, yetiyor, bir de biriktiriyorum. Mankenliğe geri döndüm ama eskisi gibi teklif gelmiyor. Namaz kıldığım ya da istedikleri gibi medya maymunu yapamayacakları için olabilir. Ya da 'içimize girer bizi de bozar' diye düşünüyor olabilirler.

* Biraz da gerçekçi olmak lazım. Bazen kendimle yüzleşiyorum. Her şeyin son kullanma tarihi vardır. Benim son kullanma tarihim geçti demek ki. Nasıl benden önce insanlar vardı; geldi, geçti, gitti, ben de geldim, geçtim, gidiyorum.

BAŞÖRTÜSÜ ŞART DEĞİL

* Evleneceğim kadın sadece benim gibi Allah yolunda olsun istiyorum. Başörtülü olması şart değil. Ne ihlaslı, ne imanlı kadınlar biliyorum başörtüsü örtmeyen. Ben ona bakmam, ben yüreğe bakarım. Yüreği güzel olsun. Bana artık bu yaştan sonra hem arkadaş, hem eş, hem hoca olacak biri lazım. Bir de din bilgisinin benden üstün olmasını isterim.

* Ölmek ve namaz kılmak yaşlılara özgü bir şey değil. Ölmeyi ve namaz kılmayı yaşlı işi zannediyorsanız, gidin mezarlıklara doğum ve ölüm tarihlerine bakın. Kaç yaşında ölmüş. Gazeteleri okuyun, TV'leri seyredin. Ölmenin ve namaz kılmanın yaşı yoktur. Şu anı iyi değerlendirin.

BİZE ULAŞIN