Bahadır Akkuzu hayatını kaybetti

Ünlü müzik grubu "Kurtalan Ekspres"in gitaristi Bahadır Akkuzu, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Cuma 07.08.2009 08:47
Güncelleme: Cuma 07.08.2009 13:04
ABONE OL
Akkuzu, akşam saatlerinde evinde fenalaşınca oğlu Sonat Akkuzu tarafından Ethica İncirli Hastanesi'ne getirildi. Göğsünde sıkışma ve kolda uyuşukluk şikayetleriyle burada doktorlar tarafından muayene edilen Bahadır Akkuzu, röntgen çekimi sırasında tekrar fenalaşarak bayıldı. Akkuzu'nun kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Doktorların yaklaşık bir saat süren çabalarına rağmen 54 yaşındaki Akkuzu kurtarılamadı.

KURTALAN EKSPRES FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

Akkuzu'nun, yarın Ataköy 5. Kısım Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği belirtildi.

Hastanede basın mensuplarına açıklama yapan Sonat Akkuzu, babasının şimdiye kadar belli bir rahatsızlığının bulunmadığını ifade ederek, ''Pazar gününden itibaren göğsünde bir sıkışma olmuş. 'Klimadan dolayıdır' diyerek kendisi doktora gitmedi. İnatçıydı, işe gitti. Geldiğinde daha kötüydü. Evde 2 kez fenalaştı, sonra arabayla hastaneye geldik. Röntgen çekimi sırasında tekrar fenalaştı. Kalp krizi geçirmiş. Ancak kurtarılamadı'' dedi.

Akkuzu'nun ölüm haberini duyan sanatçı Ufuk Yıldırım, ''Kurtalan Ekspres''in üyelerinden Ahmet Güvenç ve Eser Taşkıran ile bazı aile yakınları da hastaneye geldi.BARIŞ MANÇO'YLA ÇALIŞMIŞTI

15 yaşında sahneye çıkmaya başlayan Akkuzu, ilk olarak ''4 Adam'' isimli grubu kurdu. 1978 yılından itibaren ''Kurtalan Ekspres'' grubunun gitaristi, vokalisti ve kurucusu olarak çalıştı.

Müzik hayatının içinde Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray, Edip Akbayram gibi sanatçılara eşlik etti. Akkuzu'nun ''Sakız Hanımla Mahur Bey'', ''Kara Toprak Ver Yarimi'' ve ''Al Beni'' isimli besteleri Barış Manço tarafından yorumlandı.