Cem'in ağabeyi geldi, ifade verdi

Münevver Karabulut cinayetinin zanlısı Cem'in ağabeyi Levent Garipoğlu yurtdışından gelerek savcıya ifade verdi ve Adli Tıp'a sevk edildi

Cumartesi 08.08.2009
ABONE OL
İSTANBUL Etiler'de başı kesilmiş halde çöp kutusunda cesedi bulunan Münevver Karabulut'un katil şüphelisi Cem Garipoğlu'nun ağabeyi Levent Garipoğlu, polis nezaretinde götürüldüğü İstanbul Adliyesi'nde soruşturmayı yürüten savcı Faruk Erşen Yılmaz tarafından 'tanık' sıfatıyla ifadesi alındı. Savcının talimatı üzerine polisin telefonla ulaştığı bildirilen Levent Garipoğlu Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'nden, dün öğleden sonra İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Savcı Faruk Erşen Yılmaz'a ifade veren Garipoğlu, olay günü Türkiye'de olmadığını ve kardeşini de olaydan sonra hiç görmediğini söyledi.

DNA ÖRNEĞİ ALINDI

Savcı daha sonra dava dosyasını İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi'ne göndererek, suç delili olan iki poşet ve testere üzerinde örnekleri bulunan ve Garipoğlu ailesine ait olduğu tespit edilen 'Y- STR kromozomu'yla karşılaştırma yapılabilmesi için, Levent Garipoğlu'nun kan örneğinin alınması talebinde bulundu. Mahkemenin talebi kabul etmesi üzerine kan örneğinin alınması için polis eşliğinde Adli Tıp Kurumu'na sevk edilen Levent Garipoğlu, Adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Daha önce Cem Garipoğlu ve Münevver Karabulut'un 10 arkadaşının kan örnekleri alınmış, ancak hiçbirinin kan örneği, suç delilleri üzerindeki örneklerle uyum sağlamamıştı.