Hadise'ye değil Feyza'ya kısmet oldu

Türkiye'nin şampiyon kuaförünün hazırladığı ve Eurovizyon yarışmasında Hadise'nin giymesini beklediği saç elbiseye, Türkiye ikinci güzeli Feyza Çıpa talip oldu.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 08.08.2009 17:09 ABONE OL
Muğla'nın Marmaris ilçesinde kuaförlük yapan 45 yaşındaki Hüseyin Özçelik, yaptığı saçtan elbiseyle Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen Dünya Kuaförler Yarışması'nda, dünya şampiyonu olmuştu.

Daha önceki yarışmalarda ikincilik ve üçüncülük elde eden Marmarisli kuaför Hüseyin Özçelik aynı zamanda Artistik Kuaförler Birliği Derneği Başkanı ve merkezi Paris'te bulunan Dünya Kuaförler Birliği (CMC) üyesi. Hüseyin Özçelik, 33 ülke temsilcisinin katıldığı Kiev'de, kendisine birincilik getiren, 'Dünyanın İncisi' adını verdiği abiye gece elbisesini, 6 kilo 300 gram ağırlığında saçtan, 3 kişilik ekibiyle 3 günde tamamladıklarını söyledi.

Özçelik "Değişik ve ilginç olsun istedik ve saçı kıyafete taşıdık. Elbiseyi, ağ ören balıkçılardan esinlenerek yaptık. Elbisenin dünyada bir örneği daha bulunmuyor. Bu sebeple, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek amacıyla yakın zamanda başvuruda bulunacağım. 2009 Eurovizyon yarışmasında Hadise'nin giymesini çok istemiştim. Giymesi halinde kendisine hediye edecektim. Baba Ocağı dizisinde oynayan Feyza Çıpa elbiseyi alabileceğini söyledi. Kendisiyle görüşmelerimiz devam ediyor. Marmaris'e gelip bizi ziyaret etmesi halinde elbiseyi kendisine hediye edebilirim" dedi.

Baba Ocağı dizisinde oynayan ve Türkiye ikinci güzeli olan Feyza Çıpa da, saç elbiseyle ilgili gazetelerde haberleri okuduğunu ancak elbiseyi görmediğini belirterek, "Elbisenin saçtan yapılması ilgimi çekti. Çok merak ediyorum gazete ve televizyonlarda gördüm. Bu elbiseyi almak istiyorum. Yakın bir zamanda Marmaris'e gidip elbiseyi almak istiyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU