Kuru fasulye geleneği yerini lagosa bıraktı

Rahmi Koç Türkbükü'ndeki yıllık geleneksel davetinde bu yıl konuklara kuru fasulye yerine lagos balığı ikram etti. Koç, davete teknesinden gelip katıldı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 08.08.2009 ABONE OL
Rahmi Koç geleneksel Bodrum Türkbükü davetini önceki akşam Divan Palmira Otel'de verdi. Bodrum'a 'Nazenin V' adlı teknesiyle birkaç gün önce gelen Rahmi Koç, sahibi olduğu Divan Palmira'da kalmak yerine teknesinde kalmayı tercih etti. Masaların özel olarak süslendiği davette, bütün masalar istiridye kabukları içine konan ve Bodrum'un simgelerinden olan begonvil çiçekleri ile donatıldı. Rahmi Koç'un hayat arkadaşı Azize Taylan da davetten önce hazırlıklarla tek tek ilgilenerek, davete Rahmi Koç ile birlikte ev sahipliği yaptı. Davetin mönüsü de Rahmi Koç'un isteği doğrultusunda hazırlandı. Her yıl "Kuru fasulye, pilav" mönüsüyle gerçekleşen davette bu yıl değişiklik vardı. Rahmi Koç, en sevdiği balık olan lagosu konuklarına sundu. Lagosun yanı sıra mönüde, özel olarak hazırlanan suşi ve salata da yer aldı.

EN SEVDİĞİ ŞARABI SUNDU

Gecede tüm misafirlere, Rahmi Koç'un en sevdiği şarap "Prestige Cotes Du Rhone" ikram edildi. Davete Belma Simavi, Bülent- Vera Bulgurlu, Azize Taylan, Tahire Demircan, Uğur-Süren Ekşioğlu, Eşref-Fulya Cerrahoğlu, Mehmet Ali-Jülide Berkman, Hasan- Simin Arat ve Nursen Gündüz gibi çok sayıda seçkin konuk katıldı. Kokteyl olarak başlayan davette konuklar 20.00'de yemeğe geçti.

BUGÜN NELER OLDU