Riskli ameliyatlara artık girmiyorum...

Ferhat Göçer, "Şarkıcılık daha ağır basıyor. Melekelerim zayıfladığı için basit ameliyatları tercih ediyorum" diyor

"Tıp fakültelerinden her şey çıkar. Ara sıra da doktor çıkar!" Ferhat Göçer bu özlü sözün tam orta noktasında duruyor. Hem tıp doktoru hem de her şeyden biraz bir şey. Birlikte "Mola" verdik, dertleştik. Gördüm ki samimi çocuk, kibar çocuk, duygulu, hırslı, iddialı çocuk.

Hakkında bir dolu ihbar alıyorum Ferhat.
Aman abi ne ihbarı?

Haydarpaşa Numune Hastanesi benim ilgi alanımda bilirsin. Bilmez miyim?
Toy bir hekimken nöbetlerimde görürdüm. Sen kameranla gelirdin, kırmızı alarm verilirdi acil serviste. Kimin ne derdi varsa çevrene dolardı, güruh halinde gezerdiniz hastane koridorlarını...

(gülerek) İşte o hastaneden, yani çalıştığın Haydarpaşa'dan geliyor ihbarlar. "İşi astı, gelmiyor, gitmiyor, maaş alıyor" diyorlar
Abi asla nöbet aksatmam. Eskisi gibi çalışıyorum. Tek fark, artık riskli ameliyatlara girmiyorum.

Sen iyi bir cerrah mısın, beğenir misin kendini?
Bizim işimiz bir ekip işi malum. Ekibin kadar iyisindir. Ben şarkıcılık tarafım ağır bastığından beri operasyonel melekelerimin zayıfladığını hissediyorum. Çok gerekmedikçe, sadece nispeten kolay ameliyatlar yapıyorum.

Masanda hasta kaldığı, canlı girip ameliyatta 'eks' olduğu olmuştur. En çok canını yakan hangi vakaydı?
Her cerrahın kaybı olur. Ama kurtardığımız can sayısı bunun çok çok üstündedir. En çok üzüldüğüm olaylardan birisi şu: Motosiklette 2 kişilermiş. Aslan gibi bir delikanlı ve arkada kız arkadaşı. Birden bir köpek çıkmış önlerine. Panikleyince kontrolü yitirip motoru direğe çarpmış. Delikanlı da başını ve omzunu hızla vurmuş o direğe. Kenara uçup giden kızı kurtarabildik ama o delikanlı masada kaldı maalesef.

Akşam televizyonda "Biri bana gelsin"i izlemiş ertesi gün gelmiş bıçağının altına yatıyor. İlginç...
Bir gün 17 yaşında bir genç kızı acil safra kesesi ameliyatına aldık. Annesi gözüme baktı baktı: "Kızımı kurtardınız. Sizi ödüllendireceğim. Şarkı sözlerimi vereceğim" dedi. İçimden "bak megalomanlığa" dedim. Sonra çok utandım. Çünkü "Sana seni anlatamam isyan edersin" şarkısının sözlerini verdi Sumru Akbil hanım.

Hekimliğin faydası var mı şarkıcılığa?
Cerrahlığın sanatçılığıma faydası var. Bana hekimliği öğretenlerden bir hocam vardı. Prof. Dr. İzzet Titiz. Dünya çapında bir cerrahtır. O bana dokuya saygıyı öğretti. "Cerrah olup dokuya saygı duyan insan hangi işi yaparsa, o işin özüne de dokusuna da saygı duyar" der, desteklerdi. Hekim kadromuz ya fotoğraf sanatçısıdır, ya yazar- çizerdir, ressamdır, sporcudur. Dursun Buğra, Vahit Özmen, Osman Müftüoğlu gibi hocalarımız hep teşvik eder genç hekimleri. "Sosyalleşin, başka alanlarda da ustalaşın" derler.

3 EVLİLİK 3 BOŞANMA
Tababette ve sahnede ustasın ama evlilik yürütmekte acemisin galiba. 3 evlilik 3 boşanma.
Devamlı boyut değiştirmekle alakalı o abi. Son 10 yıl içinde kendimi çok farklı yerlere, çizgilere, düzeylere savrulmuş buldum. Hep çabalarım, aşmak isterim. Bu gerçekleşince eşin sana senkronize olamayabiliyor, çelişki doğuyor.

Ömür kızı (Gedik) bizim medya mahallesinde çok sever, başarılı buluruz. Bir nevi kız tarafıyız, onu üzmezsin değil mi?
(gülerek) Üzer miyim yavuklumu?

BUGÜN NELER OLDU