Sigarayı bırakmak için 21 günlüğüne İsviçre'ye gitti

Modacı Rıfat Özbek ve ortağı Erdal Karaman'ın sigarayı bırakmak için gittiği İsviçre'deki rehabilitasyon merkezi madde bağımlılarına da hizmet veriyor

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 11.08.2009 ABONE OL
Topluma açık kapalı mekânlarda tütün ve tütün mamullerinin kullanılmasının yasaklanmasıyla tiryakiler farklı yöntemlerle yasağa ayak uydurmaya başladı. Türkiye'de birçok ünlü isim yasak başlamışken, sigarayı bırakmayı seçti. Kimi sigarayı azaltırken kimi tedavi merkezlerinin yolunu tuttu. Çok sigara içmesiyle tanınan ünlü modacı Rıfat Özbek ve iş ortağı olduğu Yastık By Rıfat Özbek'in tasarımcısı Erdal Karaman da bu zararlı alışkanlığa yardım alarak veda etmeyi tercih etti. İkili, sigara bırakma tedavisi için İsviçre'nin St. Moritz kentinde bulunan bir kliniği tercih etti. Madde bağımlılığı tedavisiyle tanınan rehabilitasyon merkezinde 21 günlük seansa katılan Özbek ve Karaman, gruplar halinde dağa çıkıp doğada temiz havayla sigaradan uzak duruyor. Aynı zamanda bu merkezde özel geliştirilmiş nefes alma egzersizleri ve teknik hareketlerle sigara bıraktırılmaya çalışılıyor.

ÜNLÜLERİN MERKEZİ
ABD'li emlak kralı Donald Trump, İngiliz model Kate Moss, İngiliz şarkıcı Amy Winehouse dışında Türkiye'den işadamı Sezai Taşkent, sosyetik güzel Eda Taşpınar ve eski sevgilisi işadamı Nurettin Hasman gibi ünlü isimlerin de misafiri olduğu merkezin 21 günlük hizmet bedeli 7 bin euro ile 80 bin euro arasında değişiyor. Özbek ve Karaman, İsviçre'de yenilenerek Türkiye'ye döneceklerini söylüyor.

BUGÜN NELER OLDU