Haber turu

Çarşamba 12.08.2009
ABONE OL
Tamiflu ilacı çocuklarda yan etkiye neden oluyor
DÜNYANIN A gribine karşı en çok alarmda olan ülkelerinden İngiltere'de, gribin tedavisi için çocuklara Tamiflu verilmemesi gerektiği açıklandı. Geçen hafta bazı bilim adamları önlem olarak Tamiflu verilen çocuklarda mide bulantısı ve kabus görme gibi yan etkilere rastlandığını açıklamıştı. Dünya Sağlık Örgütü ise A gribi virüsünden ölenlerin sayısının bin 462 olduğunu açıkladı. DSÖ'nün haftalık açıklamasında, vaka sayısının, 170 ülkede 177 bin 457'ye yükseldiği kaydedildi.

Haham ve Kabbalistler gökyüzünde dua etti
HAHAM ve Kabbalistler, uçakla İsrail üzerinde turlayarak A gribine karşı İsrail halkının korunması için dua etti. İnternet sitesi Ynet'e göre, 50 kadar haham ve Kabalist, Arkia Havayolları'na bağlı bir uçakla Tel Aviv yakınındaki Ben Gurion hava limanından yola çıktı. Din adamları, uçakla İsrail üzerinde turlayıp 7 kez, kıvrımlı keçi ya da koç boynuzundan yapılan 'şofar' üfledi ve dualar okudu. İsrail'de bugüne kadar A gribinden 5 kişi öldü, hastalık 2 bin kişiye bulaştı.

Twitter'ın veliahtının doğumuna 14 bin tanık
DÜNYANIN en büyük sosyal paylaşım sitelerinden Twitter'ın kurucusu Evan Williams'ın karısı, doğumunu mikro blog sitesinden canlı anlattı. Sara Morishige Williams, Twitter@sara sitesinden önceki gece, "Sevgili Twitter, suyum geldi. Bu iş hiç de Sex and City'deki Charlotte'un başına gelenler gibi değil. Şimdi kasılma aralıklarını iPhone'umdaki bir uygulamadan takip ediyorum" diye yazdı. Doğumun anlatılmaya başlanmasıyla 1.5 saat içinde siteyi izleyenlerin sayısı 14 bine çıktı.