"Hız ekorunu gözüm kapalı kırarım"

Kuruçeşme Arena'daki Anadolu Ateşe Dans Topluluğu'nun gösterisini izlemeye gelen şarkıcı Metin Şentürk, hız rekoru denemesi ile ilgili konuştu.

Ferrari ile yapacağı hız rekoru denemesine ilişkin çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Metin Şentürk, "Guinness rekorlar kitabına giren Mike Newman'ın yaptığı 286 km.'yi aşacağım." dedi.

METİN SENTÜRK FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Görme engelli Mike Newman isimli İngiliz'in sürat denemesinde 286 km hıza ulaşaşarak Guiness Rekorlar Kitabı'na girmesi üzerine, bu rekoru kırma kararı alan görme engelli şarkıcı Metin Şentürk, çalışmalarını sürdürüyor. Kuruçeşme Arena'daki Anadolu Ateşe Dans Topluluğu'nun gösterisini izlemeye gelen Metin Şentürk, rekor denemesine ilişkin çalışmalar hakında konuştu.

Şentürk, "Bu deneme hız yapmayı teşvik olarak algılanmasın. Dünyada 700 milyon engelli var. Türkiye'de bu rakam 6.5 milyon. Bizim amacımız, engellilerin de çalışınca neler yapabileceğini göstermek" dedi.

İngiliz Mike Newman'ın 286 km. hıza ulaşarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiğini hatırlatan Şentürk, "Amacım 290 veya 300 km hıza ulaşmak." diye konuştu.

Başarıp başaramayacağına ilişkin soruya, "Gözüm kapalı yaparım" diye esprili cevap veren sanatçı, eşinin bu denemeye yaklaşımı konusundaki soruyu da "Gözlerini kapatıyor" diye ceaplandırdı.
BİZE ULAŞIN