Havalar nasıl olacak? -HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan 5 günlük hava tahminleri için tıklayınız...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Artvin, Kars, Ardahan, Ankara, Çankırı ve Kastamonu çevrelerinin kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Güney ve iç bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu bölgelerimizde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA :
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE : Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; Kuzey ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ : İç kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU : Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu, öğleden sonra Ankara ve Çankırı çevreleri kısa süreli ve yerel gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ : Parçalı bulutlu, öğleden sonra Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa) ile Ordu ve Artvin çevreleri kısa süreli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU : Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


BİZE ULAŞIN