Hırsız altılıyı yakaladı

Şehirlerarası bir otobüsten çaldığı bilgisayarı 250 TL'ye satarak at yarışı oynayan hırsız 170 bin TL kazandı. Hırsız yakalanınca çaldıklarının parasını sahiplerine ödedi. İkramiyesini ise kaptırmadı

Bursa'da hırsızlık suçundan sabıkası bulunan kişi, çaldığı dizüstü bilgisayarı satarak elde ettiği 250 TL ile at yarışı oynadı ve 170 bin TL kazandı. İddiaya göre, hırsızlıktan sabıkalı olan M.A. (28), Bursa merkez Osmangazi ilçesindeki bir işyerine gelerek elindeki dizüstü bilgisayarı 250 TL'ye sattı. Bu parayla at yarışı oynayan zanlı, hiç beklemediği büyük bir ikramiyenin sahibi oldu. Oynadığı kuponla 170 bin TL kazanan M.A.'nın hayatı bir anda değişti. Olaydan birkaç gün sonra işyeri çalışanları, bilgisayarı inceledikten sonra, çalıntı olabileceği düşüncesiyle polise haber verdi. İnceleme sonucu, bilgisayarın çalıntı olduğu belirlendi. Bilgisayarı çaldığı iddia edilen M.A., Bursa Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucu yakalandı. Şüphelinin sattığı dizüstü bilgisayarın şehirlerarası bir otobüsten çalındığı tespit edildi. M.A.'nın başka bir işyerinden de bilgisayar çaldığı ortaya çıktı.

ÇALDIKLARINI ÖDEDİ
Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. At yarışından 170 bin TL kazanan M.A.'nın, çaldığı 2 bilgisayarın parasını sahiplerine iade ettiği bildirildi.
BİZE ULAŞIN