Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan 5 günlük hava tahminleri için tıklayınız...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzey ve doğu bölgelerinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Güney bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey ve Kıyı Ege'de kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA : Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve doğusu parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE : Az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgar; Kuzey ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ : Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU : Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ :
Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Parçalı ve çok bulutlu, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU : Bölgenin kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN