Haber turu!.

Cenazesine hem imam hem papaz istedi
Eşiyle birlikte yaklaşık 5 yıl önce yerleştiği Alanya'da meme kanserinden ölen 70 yaşındaki Alman uyruklu Boellert Massel'in, pazar günü Alanya Belediyesi Yabancılar Mezarlığı'nda yapılacak cenaze töreninde, hem imam hem de papaz olacak. Massel, ameliyatlarında Türklerden de kan aldığı için eşi J. Ernst Karl Massel'e vasiyet ettiği ve "Hıristiyanım ama müslüman kanı da taşıyorum"
dediği öğrenildi.

Cinayete kurban gittiği 1.5 yıl sonra anlaşıldı
Alkol komasından öldüğü sanılan emeklinin, cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Antalya'da 1.5 yıl önce sokakta baygın bulunan emekli Mehmet Taşatanlı'ya, hastanede alkol tedavisi uygulanmış ancak 15 gün sonra yaşamını yitirmişti. Polis, ihbar üzerine Taşatanlı'nın öldüğü gece dövüldüğüne dair bilgilere ulaştı. Mezar açtırılarak yapılan otopside cinayet kesinleşti. O dönemde bar işleten iki zanlı tutuklandı.

Beş hektarlık alanda orman yangını
Manisa Yuntadağ Avdal Köyü yakınlarında orman yangını çıktı. Çakmak Tepe mevkiinde, kızılçam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda çıkan ve rüzgârın etkisiyle büyüyen yangına İzmir, Manisa, Akhisar ve Alaşehir'den gelen orman yangın söndürme ekipleri müdahale etti. Yangın yaklaşık 5 hektarlık alanda etkili oldu.

BİZE ULAŞIN